4 آگوست

دهه کرامت،دهه ترویج و پیروی از سبک زندگی اهل‌بیت(ع) است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فرهنگ عجب شیر ، سید شمس الدین مراثی روز دوشنبه در جلسه گرامیداشت دهه کرامت در فرمانداری شهرستان عجب شیراز پیش‌بینی اجرای بیش از ۱۰ برنامه در ایام دهه کرامت در این شهرستان خبر دادو افزود:دهه کرامت از ارزش ویژه‌ای برخوردار است و جایگاه کرامت هم در فرهنگ دینی و هم در اسلام بسیار بالاست و گرامیداشت دهه کرامت تاثیرات گسترده‌ای در بعد معنوی و فرهنگی بر روی اقشار مختلف جامعه می‌گذارد.
وی با تأکید یر اینکه توجه به اهل بیت و شناسائی شخصیت امام رضا (ع) و خواهر گرامیشان و ترویج و نهادینه سازی ارزش های موجود در دین و سنت جزو اهداف و اولویت های جشن های دهه کرامت است یادآور شد: باید با استفاده از ظرفیت های عرصه فرهنگ و هنر زمینه عمل به معارف رضوی را در مخاطبان فراهم کرده و باعث افزایش معرفت و بینش مردم به سیره امام رضا(ع) شد.
مراثی با بیان اینکه از ولادت حضرت معصومه (س) تا ولادت امام رضا(ع) به عنوان دهه کرامت در کشور نامگذاری شده است اظهار داشت: باید با یک حرکت فرهنگی دینی گسترده، مردم را هرچه بیشتر با شخصیت واقعی و تأثیر گذار امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س ) آشنا کرد.
فرماندار عجب شیرادامه داد: امروزه شاهد هستیم که دشمنان نظام و اسلام هجمه‌های فرهنگی برای جوانان و نوجوانان و به‌ خصوص بانوان برنامه‌ریزی کرده‌اند که تنها راه برون‌رفت جامعه از این هجمه‌ها کرامت است.
مراثی تصریح کرد: هدف از گرامی‌داشت دهه کرامت، افزایش معرفت و آشنایی جامعه با اهل بیت(ع) است و باید برای نشر فرهنگ رضوی بکوشیم و با برنامه‌ریزی‌های مذهبی و فرهنگی در این دهه اقدام موثری صورت پذیرد و نسبت به سال گذشته به نحو باشکوه‌تری برگزار شود تا بتوانیم از سیره اهل بیت(ع) در زندگی فردی و اجتماعی خودمان الگو بگیریم.
فرماندار عجب شیر تصریح کرد: باید برنامه‌های فرهنگی را با رویکرد شعار سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است ترسیم کنیم تا بتوانیم گامی بلند در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری برداریم.
وی بر برگزاری مردمی این جشن ها و مراسمات برای افزوده شدن بر زیبایی این مراسمات تأکید کرد وگفت:در این جلسات علاوه بر تعداد و کمیت آنها باید به کیفیتشان توجه شود و سعی شود که سیره عملی ائمه اطهار علیهم‌السلام به صورت فرهنگ در تمامی لایه های جامعه مخصوصا جوانان و نوجوانان آموزش داده شود و در انتها کیفیت جلسات ارزیابی گردد.
وی در ادامه جشن میلاد حضرت معصومه (س) ویژه بانوان ،برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی ویژه دختران ،برگزاری مسابقه ورزشی، اجرای شب شعر شهرستان و برگزاری مسابقه قرآن‌خوانی ویژه دختران وسرکشی از خانواده شهدا و جشن میلاد امام رضا (ع) وبرگزاری پیاده‌روی ویژه دختران را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های مهم در دهه کرامت اعلام کرد.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *