8 نوامبر

راهپیمایی اربعین نشان دهنده وحدت امت اسلامی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله محمود رجبی در گفتگو با خبرنگار  قم فردا  با اشاره به اینکه زیارت اربعین یکی از علامت های مومن است، اظهار داشت: این پیاده روی از سال های قبل بوده است و نزد خداوند جایگاهی ویژه ای دارد.

وی ادامه داد: در راهپیمایی اربعین شیعه و سنی و حتی دیگر پیروان ادیان الهی در کنار یکدیگر با محبت حضور دارند و در این راهپیمایی بزرگ شرکت می کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه این راهپیمایی نشان از اسلام ناب محمدی(ص) است، گفت: پیاده روی اربعین در واقع نشانه هم بستگی فرقه های مختلف اسلام و همدلی آنها و اظهار محبت به یکدیگر می باشد.

وی در ادامه اضافه کرد: راهپیمایی اربعین یک جنبه استکبار ستیزی و استبداد ستیزی در درون خود داردو از طرفی هم توطئه های دشمنان را خنثی می کند.

این استاد حوزه با اشاره به مسائل اسلام هراسی و ایران هراسی، بیان داشت: استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل همواره در تلاش است که چهره خشنی از اسلام، ایران و شیعیان به دنیا نشان دهد.

وی خاطرنشان کرد: اما این راهپیمایی نشان می دهد هم اسلام، هم شیعه و هم ایران ملتی فرهیخته هستند که در این راهپیمایی عظیم در کنار یکدیگر با صفا ، صمیمیت و عشق و محبت آن هم به شکلی که نمونه اش را در جهان سراغ نداریم حضور پیدا می کنند.

آیت الله رجبی با اشاره به وحدت امت اسلامی در این راهپیمایی، ابراز داشت: دشمنان باید بدانند که امت اسلامی با این حرکت رو به وحدت ، یکپارچگی  و مقابله با استبداد و استکبار گام بر می دارند.

وی در خاتمه یادآور شد: امام حسین(ع) که برای مبارزه با اسکتبار و دشمنان اسلام از همه هستی خود گذشت، این ملت هم با حضور خود میخواهندبگویند ما ادامه دهند راه امام حسین(ع) هستیم و حاضریم تا پایان جانمان در مقابل استکبار بایستیم و با آنها مبارزه کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *