27 سپتامبر

راه‌اندازی حوزه علمیه جهانی حضرت زهرا(س)را دنبال کنیم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از منبری ها، ساختمان مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، پیش از ظهر امروز با حضور مدیر و معاون ارتباطات حوزه علمیه خواهران کشور، آیت‌الله صفایی بوشهری، ائمه جمعه، مدیران مدارس علمیه و جمعی از مسئولین و طلاب افتتاح شد.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر، در این مراسم گفت: حوزه علمیه خواهران رسالت بزرگی در شرایط کنونی جهان، به‌ویژه جهان اسلام دارد.

آیت‌الله صفایی بوشهری اذعان داشت: حوزه علمیه خواهران به خاطر وجود جمعیت بالای بانوان در جهان و سرزمین‌های اسلامی و نقش بسیار مهم آنان در تربیت فرزندان و تأثیرگذاری بر مردان، جایگاه بسیار مهمی دارد.

باید به دنبال راه‌اندازی حوزه علمیه جهانی حضرت زهرا(س) باشیم

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تأکید بر اینکه ما باید به دنبال حوزه علمیه خواهران جهانی حضرت زهرا(س) باشیم، خاطرنشان کرد: همان‌طور که داعش و دیگر گروه‌های تکفیری در یکجا تأسیس می‌شود، ولی شعاع آن تمام جهان را فرامی‌گیرد و ما باید شعاع نورانیت حوزه علمیه خواهران را به تمام جهان، گسترش دهیم.

وی تصریح کرد: استان بوشهر، استانی فوق‌العاده مهم و تأثیرگذار در جنوب ایران است و نقش بزرگی در کل جغرافیای ایران ایفا می‌کند، به‌طوری‌که در عرصه علم و فناوری، اقتصاد، فرهنگ دینی و … در سطح کشور، تعیین‌کننده و از جهت حوزه علمیه خواهران، زبانزد و نمونه است.

آیت‌الله صفایی بوشهری یادآور شد: در سند چشم‌انداز حوزه‌های علمیه استان بوشهر، ۱۲ مدرسه خواهران، ۱۲ مدرسه برادران، یک مرکز مدیریت و یک جامعه المصطفی در نظر گرفته‌شده و یکی از کتابخانه‌های بزرگ جهان اسلام با ظرفیت ۷۵ هزار کتاب در بوشهر مدیریت می‌شود.

امام‌جمعه بوشهر بیان کرد: تأسیس پرشتاب این مدارس با فضاهای کارگاهی علمی و تحصیلی خوب و استقبال گسترده‌ای که از حوزه‌ها صورت می‌گیرد، باعث شده تا ما قریب به ۱۰۰ استاد در حوزه علمیه خواهران استان بوشهر داشته باشیم.

وی ادامه داد: امروز حوزه علمیه خواهران استان بوشهر به‌جایی رسیده که حوزه علمیه قم سفارش می‌دهد تا کتاب‌هایی در این استان، برای جهان اسلام نوشته شود و الآن ۲ کتاب در دست تألیف است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر ابراز داشت: ما در سند چشم‌انداز در افق ۱۴۰۴ به دنبال رسیدن به این امور هستیم و تاکنون به ۸۰ درصد از این امور دست پیداکرده‌ایم که جامعه المصطفی طی یک سال آینده افتتاح می‌شود و یک اردوگاه بزرگ حوزوی در دستور کار است.

 راه‌اندازی مجتمع بزرگ حوزوی در بوشهر، یک انقلاب در جامعه حوزوی استان

آیت‌الله صفایی بوشهری یادآور شد: راه‌اندازی مجتمع بزرگ حوزوی در بوشهر، یک انقلاب در جامعه حوزوی استان بوشهر است و می‌طلبد که اساتید و طلاب، تلاش مضاعفی داشته و در کشورهای حوزه خلیج‌فارس هم تأثیرگذار باشند.

امام‌جمعه بوشهر تأکید کرد: حضور بیش از ۲۳۰ نفر در مدارس آموزش‌وپرورش استان به‌عنوان مشاور و مبلغ، ساخت و تأسیس مدارس ابتدایی و متوسطه قرآن و عترت با مبانی تربیتی دینی و تأسیس موسسه مشاوره بانوان که به‌ویژه در پیشگیری از طلاق، بسیار موفق عمل می‌کند، سه اقدام بزرگ حوزه علمیه خواهران استان بوشهر بوده که به‌عنوان الگو در سطح کشور مطرح‌شده است.

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام رسول ابراهیمیان، معاون ارتباطات و امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور، گفت: کسی که به پیروی از حضرت رسول اکرم(ص) و اهل‌بیت ایشان، پا در عرصه تبلیغ دین می‌گذارد، باید زحمت بکشد و استقامت کند.

رئیسعلی دلواری و شهید مهدوی، قهرمانان استقامت

وی بابیان اینکه استقامت علمی و فیزیکی در این خطه زیاد بوده است، افزود: در استان بوشهر، رئیسعلی دلواری و شهید نادر مهدوی قهرمان ایستادگی و استقامت بوده‌اند که ضربات سنگینی به دشمنان وارد کرده‌اند و به همین دلیل، دشمن از آن زمان تمام توان خود را به کار گرفته که از هر نقطه ممکن نفوذ کند و از جهت فرهنگی، ما را شکست دهد، پس امروز  استقامت فرهنگی ضرورت دارد.

معاون ارتباطات و امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور اظهار داشت: در تاریخ استان بوشهر، بزرگانی همچون علامه بلادی بوشهری، آیت‌الله علم الهدی اهرمی و … سنگر اسلام را حفظ می‌کردند و امروز هم افرادی همچون آیت‌الله صفایی بوشهری و آیت‌الله حسینی بوشهری، این سنگر را حفظ کرده و می‌کنند.

حجت‌الاسلام ابراهیمیان تأکید کرد: امروز در استان بوشهر کسی نمی‌تواند ادعا کند که زیرساخت فرهنگی وجود ندارد و نمی‌شود فعالیت علمی فرهنگی کرد، بلکه این شرایط، به محوریت آیت‌الله صفایی بوشهری فراهم‌شده و به‌واسطه طلاب فاضل این خطه، اینجا پیشرفت خواهد کرد.

وی یادآور شد: حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، اگرچه اثرگذار است، اما می‌تواند نمونه باشد و هر استقامتی که انجام‌شده، به پشتیبانی علما بوده است.

معاون ارتباطات و امور حوزه‌های علمیه خواهران کشور ابراز داشت: متأسفانه در بعضی جاها، سنگرهای فرهنگی را از ما گرفتند و آن حیا و دین‌داری و خداپرستی را زدوده‌اند؛ پس باید با تلاش و استقامت، سختی امر تبلیغ را تحمل‌کنیم تا بتوانیم قاطعانه در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن بایستیم.

حجت‌الاسلام ابراهیمیان خاطرنشان کرد: سطح علمی استان بوشهر هنوز پایین است و حوزه‌های علمیه استان بوشهر باید با راه‌اندازی و تأسیس مدارس سطح ۳ و سطح ۴ ارتقاء یابد.

هشتمین ساختمان حوزه علمیه خواهران استان بوشهر به بهره برداری رسید

حجت‌الاسلام یوسف جمالی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر، گفت: این بنا، هشتمین ساختمان حوزه علمیه خواهران استان بوشهر است که با ۸۳۰ متر زیربنا، ۲ هزار مترمربع مساحت و یک میلیارد تومان اعتبار، افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: حوزه علمیه خواهران استان بوشهر با حمایت‌ها و عنایات خاص آیت‌الله صفایی بوشهری، به لحاظ تأمین درآمدهای پایدار و همچنین ازنظر ساختمان‌های آموزشی و اقدامات دیگری مانند دوره‌های کوتاه‌مدت، مجمع خیرین و مرکز مشاوره خانواده، در سطح کشور حرف اول را می‌زند./ انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *