25 فوریه

رقابت ۶۴ نخبه قرآنی خواهر در مسابقات سراسری قرآن بسیج

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار «بسیج زنان کشور»؛ دبیر خواهران بیست و پنجمین دوره «مسابقات سراسری قرآن کریم بسیج»، معصومه محمدنژاد با بیان اینکه شعار این دوره از مسابقات «قرآن منادی اتحاد و مقاومت» انتخاب شده است، افزود: کمیته بخش خواهران دارای ۵ عضو است که در بخش داوران، نمایشگاه، کارهای فنی مجموعه و دو نفر در بخش پشتیبانی فعالیت دارند.

وی ادامه داد: این دوره از مسابقات که با یاد و خاطره شهدای مدافع حرم، حافظان حریم قرآن و عترت مزین شده، با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از نخبگان قرآنی بسیج روزهای ۹ تا ۱۲ اسفندماه برگزار می‌شود که در بخش خواهران، در دو ۲ رشته حفظ کل و قرائت ۶۴ نخبه از سراسر کشور در تهران، با هم به رقابت می پردازند.

محمدنژاد تصریح کرد: مراحل مقدماتی بیست و پنجمین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم از تیرماه سال ۹۶ آغاز شد و نخبگان قرآنی پس از گذراندن مراحل پایگاهی، حوزه‌ای، ناحیه ای و مرحله استانی که در دی و بهمن برگزار شد، به این مرحله، مرحله نهایی و کشوری این مسابقات راه یافته‌اند که در روزهای نهم تا دوازدهم اسفند ماه به رقابت نهایی خود ادامه می‌دهند.

وی ابراز داشت: علاوه بر برگزاری کارگاه‌های تخصصی و آموزشی ویژه خود متسابقین از جمله کارگاه صوت و کارگاه حفظ قرآن و همچنین طب سنتی هم به صورت کارگاه و سپس نمایشگاه برگزار می شود، همچنین برای شرکت کنندگان مسابقات ورزشی دارت و تیراندازی و شنا در نظر گرفته شده است، زیارت عبدالعظیم حسنی(ره) و بازدید از موزه عبرت هم به لحاظ فرهنگی برای این بزرگواران در نظر گرفته شده است و محفل انس با قرآن با حضور متسابقین انجام می شود، بحث بصیرت افزایی در خصوص مسائل روز زنان از منظر قرآن، به شکل یک کلاس توسط متخصصین این حوزه برگزار می شود.

دبیر خواهران بیست و پنجمین مسابقات سراسری قرآن کریم بسیج تصریح کرد: برای عموم مردم نیز در حاشیه برگزاری بیست و پنجمین مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان بسیج برنامه‌هایی از جمله برپایی کارگاه‌های آموزشی، کارگاه سبک زندگی قرآنی، نمایشگاه‌های جانبی مانند نمایشگاه علم و قرآن و نمایشگاه فعالیت‌های قرآنی دارالقرآن بسیج در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در طول برگزاری مسابقات، نمایشگاه های مختلفی بر گزار می شود که یکی از آن ها، نمایشگاه دارالقرآن بسیج است که مخلوطی از کاربرادران و خواهران در بخش قرآن و عترت در سالیان گذشته به نمایش می گذارد، بروشور، سی دی و تالیفات و غیره را به نمایش می گذارند که البته این نمایشگاه متفاوت از مهدهای قرآنی بسیج است.

این کارشناس حوزه قرآنی در مورد زمان بندی اجرای برنامه های این مسابقات گفت: آیین افتتاحیه این دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان بسیج، چهارشنبه نهم اسفندماه ساعت ۱۹ در سالن ۵ آذر سازمان بسیج برگزار می‌شود که در این مراسم از بزرگان و پیشکسوتان عرصه قرآنی تحت عنوان متسابقین، توسط سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین که ریاست عالی ستاد مسابقات دارالقران بسیج را هم بر عهده دارد، تجلیل به عمل می آید و طبق اقدامات انجام شده، پیام یکی از مراجع تقلید در مراسم افتتاحییه قرائت می شود و همزمان با گرامی داشت شهدای مدافع حرم و حافظان حریم قرآن و عترت  تعدادی از خانواده های معظم شهدای مدافع حرم تجلیل می شوند.

وی در خصوص قرعه کشی مسابقات نیز گفت: در مراسم افتتاحیه این قرعه کشی صورت می گیرد و امسال به صورت استانی انجام می شود، بدین ترتیب که قاری و حافظ هر استان همزمان تعیین می شوند.

دبیر خواهران بیست و پنجمین مسابقات سراسری قرآن کریم بسیج زمان اختتامیه را شنبه ۱۲ اسفندماه اعلام کرده و افزود: این مراسم ساعت ۹ صبح در مسجد بلال سازمان صدا و سیما با حضور سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ریاست سازمان بسیج مستضعفین، سردار غیب پرور و جمعی از مسئولان حضور و با تقدیر از ۳ برگزیده در هر رشته برگزار می شود.

وی در پایان نیز گفت: شرکت کنندگان خواهر و برادر این مسابقه، عضو فعال بسیج هستند که در دل حلقه های صالحین  فعالیت می کنند و پس از این مسابقات با برگزاری برنامه های آموزشی، تفسیری و بصیرت افزایی به صورت مجازی ارتباط با این نخبگان قرآنی ادامه پیدا می کند.

انتهای پیام/ز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *