22 ژانویه

رنگ فانتاکروم و کاربرد استفاده از آن

فانتاکروم قدمتی ۲۵ ساله دارد. این سیستم  توسط پیرکارلو بیگینلی اهل ایتالیا اختراع گردیده است. هم اکنون فانتاکروم  به عنوان استاندارد صنعت در اسپری بر روی تکنولوژی  شناخته می شود. محصولات فانتاکروم مثل رنگ فانتاکروم، دستگاه آبکاری،  دستگاه مخمل پاش و …. در حال حاضر در پنجاه و سه کشور جهان به فروش می رسد. از این سیستم می توان به عنوان جایگزین فرایند گران و پیچیده و مضر زیست محیطی آبکاری  برقی معمولی استفاده نمود.

رنگ فانتاکروم

رنگ فانتاکروم به عنوان یک  محصول مخصوص با محیط زیست نیز سازگار است.  این سیستم  جهت پوشش نیترات نقره ای بر مبنای آب هست  که  توانایی ایجاد  یک اسپری قوی ، کاملا روشن و با دوام  روی  گزینشی از مواد لایه دار  را  دارد.

رنگ فانتاکروم

کاربرد رنگ فانتا کروم

از جمله موادی که می توان بر روی آن ها از فانتاکروم استفاده نمود عبارتند از: فیبرهای شیشه ای،  فلزات، پلی استایرن، سرامیک، سنگ، چوب، شیشه  و بسیاری از مواد اولیه دیگر که از فانتاکروم بر روی آن ها استفاده می شود.  شما با کمک رنگ فانتاکروم  آینه ای ایجاد می کنید که به همین راحتی قابل تشخصیص از کروم الکتریکی نیست.  هم چنین می توان در صنایع و مشاغل مختلفی هم چون  خودروسازی (اتومبیل های سفارشی و  موتور سیکلت ها)،  نمایشگاه ها و طراح ها ، لوازم آرایشی،  معماری ها و علائم هشدارها و …   نیز از فانتاکروم استفاده کرد.

 طرز استفاده رنگ فانتا کروم

رنگ کروماتیک فانتاکروم در سه مرحله مورد  اسپری می شود که شامل ؛

  1. پوشش پایه
  2. پوشش فلزی نیترات نقره ای
  3.  پوشش شفاف کریستالی

است.

هم چنین شایان ذکر است که محدودیت های  اندازه حمام های کرومی و اتاق های خلا  اعمال نمی گردد.

نحوه به کارگیری و آموزش فانتاکروم

در ادامه مطلب سعی داریم  شما را با نحوه کار با فانتاکروم و موارد استفاده آن آشنا نماییم.

سوپر کروم یک رنگ پاششی بوده و به وسیله پیستوله پاشیده می شود. مراحل آبکاری فانتاکروم در مقاله مربوط به آن شرح داده شده است. در نتیجه نوعی رنگ آمیزی  کروم ( نقره ای) با میزان بازتابش نود درصدی ایجاد می شود.  این روش بر روی تمامی جنس ها با هر سطحی قابلیت اجرا دارد و در آخر به وسیله  تاپ کوت مخصوصی پوشش شفاف به رنگ دلخواه بر روی سوپر کروم  اجرا می شود.

  • فانتاکروم در معماری داخلی

در معماری داخلی از انواع پانل های گچی، پنل های چوبی،  تایل های آسفالتی،  ابزارهای یونولیتی و…  استفاده به عمل می آید. پیش از نصب این تایل ها در فضا  آن ها را با تکنیک های فانتاکروم  در طرح ها و رنگ های گوناگونی  آبکاری می کنند . با این روش می توان سلیقه و ذوق هنری تمامی افراد را  در دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف به نمایش درآورد.

  • رنگ فانتاکروم در روی ظروف تزئینی و شیشه ای

یکی دیگر از کاربری های رنگ فانتاکروم  لعاب دادن و رنگ کردن  ظرف های شیشه ای و تزئینی است. با این کار ظروف       زیبا تر شده و  طوری به نظر می رسند که روحی  تازه در آن ها دمیده شده است.  شما با کمک  رنگ فانتاکروم می توانید  ظرف های گچی، شیشه ای، سفالی قدیمی و بی ارزش خود را به ظروفی تزئینی و گران بها تبدیل کنید.

  • رنگ فانتاکروم بر روی مجسمه های مختلف

رنگ فانتاکروم از جمله روش هایی است که می تواند به مجسمه ها و اشیای تزئینی زیبایی منحصر به فردی را بدهد. شما با

 رنگ فانتاکروم  می توانید به مجسمه ها و اشیای خود جلوه ای از فلزات با ارزش هم چون طلا ،  نقره ، برنز و مس بدهید. با این کار  اثر هنری شما در ذهن بیننده با ارزش تر و فوق العاده به نظر خواهد رسید.

با استفاده از سیستم فانتاکروم از هزینه های اضافی که در روش های قدیمی متحمل می شدید خلاص گردیده و محصولات بی نظیری را   تولید کنید. هم چنین شما با  فانتا کروم به مزایای مختلفی مثل ضربه پذیری بالا،  آبکاری بر روی تمامی سطح ها در ۱۰۰ طیف رنگی، دوام و مقاومت حرارتی بسیار زیاد، سرعت پوشش دهی بالا، دوام بالا در برابر خوردگی در شرایط جوی متفاوت ،ایجاد سطوح براق با تنوع رنگی، راحتی در اجرا و… دست می یابید. فانتا کروم ایلیا  با سال ها تجربه آماده خدمت رسانی به مشتریان خود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *