27 جولای

زائران اربعین به هیچ عنوان بدون روادید به مرزها مراجعه نکنند/آمادگی کامل مرز شلمچه برای تردد روزانه ۱۰۰ هزار زائر اربعین

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ولی‌الله حیاتی رئیس ستاد اربعین حسینی خرمشهر در مصاحبه با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری خرمشهر ما گفت: از عموم هموطنانم در سراسر کشور تقاضا دارم که برای حضور و شرکت در پیاده روی بزرگ اربعین حسینی از مرز بین المللی شلمچه حتما از ۱۵مرداد ماه ، با مراجعه به سامانه جامع سماح اقدام به اخذ ویزا نموده و به هیچ وجه بدون اخذ برگ ویزا به مرز شلمچه مراجعه نکنند.

وی افزود: آن دسته از عزیزانی که قصد حضور در این راهپیمایی بزرگ را دارند ،به هیچ وجه اخذ ویزا را به روز های پایانی موکول نکنند و از ۱۵ مرداد ماه در روزهای اولیه اقدام به اخذ نمایند.

فرماندار ویژه خرمشهر با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه باشکوهتر راهپیمایی بزرگ اربعین در شهرستان خرمشهر و مرز بین المللی شلمچه در نظر گرفته شده است عنوان کرد:بیش از ۲۰۰ موکب ، بالای ۴۰۰ سرویس بهداشتی و بیش از ۲۵ موقعیت مشغول خدمت رسانی ، در مرز بین المللی شلمچه استقرار خواهد یافت.

وی افزود : پارکینگ بزرگ ۵۰ هکتاری در مرز بین المللی شلمچه برای اربعین حسینی امسال به بهره برداری خواهد رسید و ظرفیت پارکینگ های شهرستان به استعداد ۷۰ هزار خودرو برای زوار اربعین حسینی تدارک دیده شده .

حیاتی خاطر نشان کرد: پایانه بزرگ مرز بین المللی شلمچه با مساحت ۸ هزار متر مربع و ۳۲ گیت ورود و خروج قادر خواهد بود ، روزانه پذیرای بیش از یک صد هزار نفر از زائرین جهت عزیمت به عراق باشد.

رئیس ستاد اربعین حسینی خرمشهر عنوان کرد: ۹ کمیته ، کار ستاد اربعین خرمشهر را انجام میدهند که کمیته اعزام ، رسماً از ۱۵ مرداد ماه فعالیت خودش را شروع میکند و باقی کمیته ها فعالیت شان شروع شده.

وی افزود : برگزاری جلسات ستاد اربعین خرمشهر به صورت مستمر ادامه خواهد یافت تا زائران امام حسین(ع)  امسال نیز همانند سال های گذشته در کمال آرامش، امنیت و توام با رفاه از مرز بین‌المللی شلمچه به کشور عراق مشرف شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *