9 اکتبر

زمینه‌های از هم پاشیدن وهابیت فراهم شده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت قم فردا، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از حضرت محمد (ص) اظهار داشت: یاری‌رساندن به محرومان و به‌خصوص افراد یتیم و بی‌بضاعت یکی از مواردی است که بر اساس آیات و روایات متعدد موجب می‌شود که قلب از حالت سنگدلی و قساوت خارج شود.

وی ادامه داد: سنگدلی و بی‌رحمی یکی از حالات بدقلب است مانند چیزی که وهابیت و داعش دارد که موجب شده خون هزاران بی‌گناه ریخته شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی حالات قلب را دو نوع برشمرد و ابراز داشت: قلب اول مایه کشت و کشتار و خونریزی بوده مانند قلب حیوانات که درنده است اما قلب انسان از نوع دوم است که دارای انعطاف در برابر مسائل عاطفی است.

وی یاری‌رساندن و غذا دادن به یتیم را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: خدمت به یتیم دو جنبه دارد نخست این‌که دیگران بهره‌مند می‌شوند و دیگر این‌که قلب خود انسان نیز با این کار لطیف می‌شود.

این مرجع تقلید در ادامه به برخی اظهارنظرها مفتیان وهابی پرداخت و گفت: تعدادی از این مفتیان عنوان کردند که ایرانی‌ها مسلمان نیستند که برخی از علما در جواب آن‌ها تصریح کردند که اسلام محمد بن عبدالله (ص) به‌جز اسلام محمد بن عبدالوهاب است، اسلام حضرت محمد (ص) پر از محبت و مهربانی است درحالی‌که اسلام محمد بن عبدالوهاب اسلام کشتار و خونریزی است.

وی در تفاوت اسلام محمدی و اسلام وهابیت بیان داشت: در اسلام پیامبر اکرم (ص) همه‌کسانی که اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله (ص) می‌گویند، برادر هستند،‌ ولی بر اساس اسلام محمد بن عبدالوهاب همه به جز وهابی‌ها کافر هستند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی افزود: اسلام وهابیت بر خلاف اسلام رسول خدا (ص) که با غیرمسلمانان که با شما جنگ ندارد محبت و عدالت را پیش می‌گیرد، اسلام وهابیت دختران غیرمسلمان‌ها را در بازار به عنوان برده می‌فروشد.

وی به برگزاری نشست علمای اهل سنت در چچن اشاره کرد و گفت: اسلام وهابیت اسلام نیست بلکه تکفیر است که خوشبختانه علمای اهل سنت در چچن آن را اعلام کردند و آن را جزء اسلام موردقبولشان ندانستند.

این مرجع تقلید بابیان این‌که زمینه‌های از هم پاشیدن این آیین ساختگی فراهم‌شده است، تأکید کرد: آیین وهابیت ساختگی است و دنیا این موضوع را فهمیده که این‌ها چه موجودات خطرناکی هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *