13 آوریل

ساماندهی ۱۸۰۰ موکب در کشور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  جمشید گودرزی عصر امروز در نخستین همایش تخصصی موکب‌داران استان سمنان در روستای نردین از توابع شهرستان میامی اظهار کرد: طی حدود ۱۵ روز مراسم اربعین حسینی در قالب فعالیت یک‌هزار و ۸۰۰ موکب دارای پروانه،حدود ۴۳ میلیون وعده غذایی برای زائران تأمین شد.

وی افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات از بدو تأسیس تاکنون پروژه‌های بسیار زیاد و قابل‌توجهی را در قالب تعمیر و بازسازی، نوسازی و تجدید بنا، درمانی و خدماتی در عتبات مقدسه برای زائران ائمه اطهار (ع) اجرا کرده است.

قائم‌مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین حسینی گفت: ساخت صحن مطهر حضرت زهرا (س) در مرقد امام علی (ع) به مساحت ۲۲۰ هزار مترمربع یکی از کارهای بزرگ ستاد عتبات عالیات است که جز با همت مردم شریف ایران اسلامی قابل انجام نبوده است.

گودرزی بیان کرد: همچنین بازسازی حرمین عسکریین (ع)، صحن حضرت زینب (س) در کربلا و … از دیگر اقدامات انجام‌شده در عتبات عالیات است.

وی افزود: با توجه به تجربه‌ای‌ که ستاد عتبات عالیات در کشور عراق کسب کرده، مدت دو سال است که علاوه بر مسؤولیت بازسازی عتبات مقدسه مسؤولیت کمیته اسکان و تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین نیز برعهده ستاد بازسازی عتبات عالیات است.

قائم‌مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین حسینی، مردم و دولت عراق را میزبان اصلی راهپیمایی اربعین حسینی دانست و اظهار داشت: بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، ما به نمایندگی از مردم و تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی در کنار برادران عراقی در این کنگره عظیم حضور خواهیم داشت و صورت مجزا عمل نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مردمی بودن موکب‌ها به‌عنوان اصل باید مدنظر قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی حرکتی مردمی و متکی به مشارکت و کمک‌های تمامی محبان اهل‌بیت (ع) است و ستاد بازسازی عتبات به‌عنوان مسؤول کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه، وظیفه ساماندهی امور و ایجاد هماهنگی‌ها را بر عهده خواهد داشت.

قائم‌مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین حسینی گفت: مراسم اربعین یک مراسم بزرگ جهانی است که اهل سنت و پیروان دیگر ادیان الهی نیز در این مراسم بزرگ به زائران امام حسین (ع) خدمت می‌کنند که هیچ کجای دنیا این وحدت را پیدا نخواهید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *