11 نوامبر

سربندی که با آن غسل زیارت می کنم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛این زائر پیاده در گفتگو با خبرنگاربیان روز اظهار داشت:هرساله این توفیق نصیب ما شده که برای زیارت امام حسین(ع) در روز اربعین به صورت پیاده از شهرستان فریدون کنار به کربلا حرکت کنم.

وی این پیاده رویی بزرگترین توفیق الهی برای ماست بیان کرد:امسال هم به مانند سال های گذشته اول محرم از فریدون کنار شهر شهید بصیر حرکت کردم .

سلامی تصریح کرد:استان های تهران،قم ،لرستان را طی مسافت می کنم وسپس از طریق خوزستان و مرز شلمچه ،راهی کربلا می شوم.

سلامی زائر کربلا

وی با بیان اینکه کهولت سن مانع از انجام این سفر معنویی نشده عنوان کرد:۶۰بازنشسته فرهنگی هستم و سال سن دارم ، این پنجمین بار که با پای پیاده راهی کربلا می شوم.

این زائر پیاده کربلا تصریح کرد:واقعا نمی توانم حرف دلم را بزنم ولی حرکت در مسیر عشق هرچه هم سخت باشه ولی شیرین است.

سلامی زائر کربلا

وی با اشاره به اینکه عکس رهبر انقلاب را به کوله پشتی خود که مزین به عکس شهید بصیر اضافه کرده افزود:هرساله برای برنامه های پیاده رویی هایی که دارم شعاری ابرای خودم انتخاب می کنم که سال ها گذشته عناوینی همچون بیایید یک دیگر رو دوست داشته باشیم،یک سال هم شعار را مقابله با غرور کاذب گذاشتم و شعار امسال را به این عنوان که بیایید “رهبر انقلاب امام خامنه ای را دوست بداریم”نامگذاری کرده ام.

سلامی زائر کربلا

سلامی با بیان اینکه رهبر ایران مختص مستضعفین نیست بلکه مال کلیه شیعیان است ادامه داد:این موضوع را در عراق بهتر می توانی درک کنی وقتی نام آیت الله خامنه ای را می آوری ،عراقی ها تاکید می کنند که به خامنه ای آیت الله نگویید وحتما امام بگویید زیرا آیت الله فقط یک مرجع است ولی امام مال کلیه شیعیان ومستضعفین است و باشنیدن امام خامنه ای دست برروی سر می گذارند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس با اشاره به سربندی که ۳۰سال همراه خود دارد گفت:برای آمدن به این سفر زیارتی ابتدا با این سربند غسل زیارت می کنم.

سلامی با اشاره به اینکه سفر پیاده رویی کربلا حدود دو ماه به طول می انجامد یادآورشد:سربندی که در عملیات کربلای پنج همراه ما بوده و در آن عملیات زخمی شدیم الان همراه خودم دارم.

وی ادامه داد:در زمان دفاع مقدس ،فرماندهان ما بالای خاکریز می گفتند چند روز آینده پیاده بصره و بعد کربلا می رویم برای همین که شلمچه را برای رفتن به کربلا انتخاب کرده ام ،هر چند مهران و چذابه نزدیک تر هستند.

سلامی زائر کربلا

وی با اشاره به اینکه۱۷بار پای پیاده به مشهد مقدس رفتم خاطر نشان کرد:پس از بازگشت از کربلا ،برنامه پیاده رویی به مشهد مقدس را دارم که در سالروز شهادت امام رضا(ع)،مشهد مقدس باشم.

زائر پیاده کربلا از ابراز لطف ومحبت مردم لرستان خصوصا پلدختر قدردانی کرد و گفت:با گذشت زمان مردم بهتر دارند مراسم اربعین حسینی را درک می کنند و امیدواریم که این روز به مانند عاشورا و مجمع جهانی علی اصغر فراگیر تر شود.

*علی صفر مرادی

 انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *