26 مه

شهداء در روز قیامت میهمان ویژه خدای متعال هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از طوبی گلستان؛ آیت الله سید حبیب الله قدمی در جمع مردم روزه دار شهرستان گرگان اظهار کرد: خدای عالم گاهی یک نعمت را به انسان می دهد و گاهی نعمتی را از انسانی می­گیرد و به دیگری اهداء می­کند. در خصوص قدرت هم همینطور است و در مواقع بسیاری خداوند بندگانش را مورد آزمایش قرار می­دهد.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: خداوند متعال هم کسانی بر کسانی دیگر ترجیح می دهند همانطوری که سوره مبارکه اسراء می فرماید” وَ لَقَدْ کَرَّمْنا بَنی‏ آدَمَ وَ … فَضَّلْناهُمْ عَلی‏ کَثیرٍ مِمَّنْ خَلَقْنا تَفْضیلاً”(آیه ۷۰ سوره اسراء) فرزندان آدم را پروردگار مورد احترام قرار داده است.

حافظ کل قران کریم و مدرس خارج فقه و اصول افزود: خداوند تمام حیوانات را در تسخیر انسانها قرار داده است این یعنی برتر و فضیلت داشتن انسان در مقابل حیوانات. حتی اگر هم انسان در مقابل نفسش ایستادگی کند از فرشتگان هم بالاتر می باشد.

مفسر قرآن و استاد حوزه علمیه با بیان اینکه پیامبران از بقیه انسانها برتری داده شده اند افزود: پیامبران هم با هم مساوی نبوده اند بلکه برخی ها با برخی دیگر فضیلت و برتری داشته اند.

آیت الله قدمی ابراز کرد: بنابراین خدای عالم هم انسان را برتر از موجودات کرد و در روزی هم برخی را بر دیگران برتری داده است و پیامبران را بر دیگر مردم برتری و فضیلت داده است.

وی با اشاره به اهمیت جهاد در راه خدا خاطر نشان کرد: جهاد اقسامی دارد، برخی از جهاد نفسی است برخی از جهاد دفاعی. وقتی کسی در جهاد دفاعی شرکت می­کند و در راه اسلام گام بر می دارد خداوند این شخص را بر دیگران برتری می دهند.” وَفَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَى الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا” (آیه ۹۵ سوره نساء) و این افراد میهمان ویژه خداوند در روز قیامت هستند.

حافظ کل قران کریم و مدرس خارج فقه و اصول ادامه داد: این فضیلت و برتری در همه جا وجود دارد مانند اینکه شهید حججی در بین بقیه شهداء برتری خاصی عطاء کرده است. ما باید از این فضیلت و برتری نهایت استفاده را ببریم تا در این مسیر ضرر نکنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *