5 مارس

شهدا در مسیر تحقق آرمان‌های الهی به شهادت رسیدند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین ظهر امروز(دوشنبه) در مراسم گرامیداشت مادران گرانقدر شهدای جاویدالاثر که در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: قرآن در خصوص ویژگی‌های شهدا می‌فرماید آن‌ها کسانی بودند که نسبت به دینِ مردم احساس مسئولیت داشتند و آن‌ها را به تبعیت از پیغمبران (ص) و دین خدا تشویق می‌کردند. 

امام جمعه قزوین کرامت را بالاترین جایگاه معنوی برای انسان‌ها معرفی کرد که شهدا به آن دست می‌یابند و خاطرنشان کرد: مکرمین کسانی هستند که در بهشت مورد استقبال فرشتگان قرار می‌گیرند و این خود تأکیدی بر رستگاری و عظمت شهدا است. 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ابراز کرد: حضرت محمد مصطفی (ص) پیغمبر همه اهل عالم، قرآن کتاب جهانیان و حضرت فاطمه (س) الگو زنان عالم هستند و امام زمان (عج) گسترش دهنده عدالت جهانی خواهند بود و همه این‌ها در راستای رسالت انبیاء (ع) است که شهدا دغدغه تحقق آن‌ها را داشتند و در این مسیر به شهادت رسیدند. 

وی با تبریک روز زن به جایگاه والای حضرت فاطمه (س) و زن در اسلام اشاره و عنوان کرد: ائمه اطهار (ع) فرمودند حضرت مریم (س) سیده زنان عالم در زمانه و عصر خودشان هستند اما حضرت فاطمه (س) بزرگ‌ترین زنان عالم از اول تا آخر عالم و در قیامت هستند و سروری و سیادت حضرت انتها ندارد. 

عابدینی اضافه کرد: اسلام برای مقام زن جایگاه والایی قائل است اما پیش از اسلام و در دوران جاهلیت زنان را زنده به گور می‌کردند و امروز هم شاهد جاهلیت مدرنی هستیم که با تسلیحات پیشرفته زنان و کودکان بسیاری را به خاک و خون می‌کشند. 

امام جمعه قزوین اذعان کرد: امام خمینی (ره) فرمودند مردان از دامن زنان به معراج می‌روند و زنان می‌توانند غیرت و شجاعت را به فرزندان خود آموزش دهند تا رسالت دینی و الهی خود را به انجام برسانند که در دفاع مقدس به خوبی شاهد نقش ارزنده زنان در این عرصه بودیم. 

وی ادامه داد: قرآن می‌گوید زن و مرد اگر تقوا پیشه کنند و مؤمن باشند به حیات طیبه می‌رسند و حیات طیبه یعنی زندگی به دنیای مادی خلاصه نمی‌شود و پس از آن انسان حیاطی معنوی و والا می‌یابد و با آن به سعادت می‌رسد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *