3 آگوست

شهیدی که برای شهادتش نذر کرد/شهید رضا رستمی مقدم سینه چاک ولایت بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  آساره خبر “آذر نیک زاده” همسر اولین شهید مدافع حرم خرم آباد رضا رستمی مقدم گفت: من دارای چهار فرزند  به نام احمد  اولین فرزندم که دیپلم است دارای شغل آزاد و دومین فرزند من امین  که کارشناسی را گرفته که لباس سبز پدر را بر تن دارد و جای پای پدرگذاشته و یکی دیگر از پسرام علی دانشجو است و آخرین فرزندم امیر حسین که یازده سال سن دارد و محصل است هستم.

 امیر حسین از همه ما روحیه اش بهتر است و با وجود اینکه سن کمی دارد مرا را به صبر دعوت می کند و می گوید: مادر برای از دست دادن پدر تو باید صبور باشی و از این نوع رفتن  باید افتخار کنی.

او می گوید: اخلاق و رفتار همسرم بسیار عالی بود و بیشتر از همه برای  مادرش احترام قائل بود و با مهربانی  با او برخورد می کرد.

همسر شهید عنوان می کند: حاج “رضا” کسی بود که نماز شبش را ترک نمی کرد من با اینکه  ۲۸ سال با وی زندگی  کردم  ندیدم که رضا یک بار نماز جمعه اش را تر ک بکند  و شب های پنجشنبه تا صبح بیدار بود  و سر سجاده می  نشست و به دعا و ذکر خدا مشغول بود. همیشه غسل جمعه را به جا می آورد.

همسر اولین شهید مدافع حرم می گوید:”شهید رستمی” حضور مستمر در مسجد داشت و موذن مسجد بود، او یک ولایتمدار با تمام معنا بود. همسر من برای حضرت امام خمینی و امام خامنه ای سینه چاک بود.

نیک زاده تصریح می کند: همسرم برای رفتن به سوریه نذر کرد که با رفتنش موافقت کنند تا راهی سوریه شود.

زمانی که با اعزام او موافقت شد دو بسته شیرینی خرید یکی برای ما و دیگری برای مادرش؛ زمانی که شیرینی ها را به منزل آورد از او پرسیدم که این شیرینی ها را به چه دلیل خریده ای او گفت: برای رفتن به سوریه با من موافقت شده است و من هم از این بابت بسیار خوشحالم. شهید رستمی نذرش را قبل از رفتن ادا کرد.

ویمی گوید: ما خوشحال هستیم که رضا به آرزویش رسید؛ چرا که تنها آرزویش شهادت بود و به آن هم رسید. خوشحالی “رضا” خوشحالی ماست.

همسر این سردار شهید  به یکی از خاطرات همسرش  می پردازد و می گوید:  خدمت حاجی سی و سه سال به طول انجامید با وجود اینکه او جانباز بود و می توانست پیش از موعد بازنشته شود و در منزل بماند و استراحت کند اما همیشه می گفت: “من تا آخر باید ادامه بدهم”. او تا سی وسه سال در منطقه و سر کار بود و بیشتر در منطقه حضور داشت تا منزل.

او بیان می کند: “رضا” آخرین باری که خواست به سوریه برود وقت خداحافظی بسیار سفارش بچه ها را به من کرد و گفت: بچه  ها را مسجدی بار بیاور، فرزندانم باید ولایتی تربیت شوند. او تاکید زیادی بر روی این داشت که فرزندانش دنباله رو خودش باشند و احکام دین اسلام بود را انجام دهند.

نیک زاده می گوید: مردم راه شهدا را ادامه دهند؛ “شهید رستمی” همیشه می گفت: ما که در زمان  امام حسین(ع) در میدان  نبرد نبوده ایم که از امام و یارنش دفاع کنیم ؛ ولی الان که در این زمان قرار گرفتیم  و حرم های امامان ما در حال تهدید هستند، نباید آرام  بنشینیم و باید برای دفاع  از این حرم ها جان خود را هم فدا کنیم.

 همسر اولین شهید مدافع حرم لرستان در پایان می گوید: مسئولین به حرف دل مردم و خانواده ها گوش و رسیدگی و به این مردم خدمت کنند و قدر آنها را بدانند.

کبری دریکوند

 انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *