16 آگوست

«شهید حججی»، مصداق جوان مومن و انقلابی/انتقام خون شهید را خواهیم گرفت

طالب‌پور با اشاره به اینکه شهید حججی از نیروهای جدید الورود سپاه بود، بیان کرد: از زمان ورود شهید به سپاه و عضویت در لشگر ۸ زرهی نجف اشرف نزدیک به ۴ سال می‌گذشت، طی این دوران به عنوان توپچی تانک در گردان زرهی فعالیت داشت.

نماینده ولی فقیه در لشگر ۸ زرهی نجف اشرف، گفت: شهید حججی در سال ۸۵ داوطلبانه به سوریه اعزام و در یکی از عملیات‌ها که به صورت متحورانه حضور داشت، تانک شهید مورد اصابت گلوله قرار گرفت اما آسیبی به این رزمنده مدافع حرم وارد نشد.

وی در ادامه افزود: شهید از سال گذشته اصرار زیادی مبنی بر اعزام مجدد به سوریه داشت، که از چند ماه قبل با جلب رضایت فرمانده عازم سوریه و در مرز سوریه، عراق و اردن به همراه تعدادی از نیروهای فاطمیون و چند تن از نیروهای ایرانی شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

ورود خودرو انتحاری به پایگاه و مجروحیت شهید حججی از ناحیه پهلو قبل از شهادت

طالب‌پور در خصوص نحوه شهادت، شهید حججی، بیان کرد: به دنبال حمله و بمباران نیروهای آمریکایی و داعش به منطقه‌ای که حشدالشعبی در آن مستقر بود، درگیری شدیدی در این پایگاه شکل گرفت اما به علت مقاومت نیروهایی مستقر در منطقه موفق به تصرف پایگاه نشدند در نهایت خودرو انتحاری را وارد منطقه کرده و بر اثر انفجار خودرو تعدادی از نیروهای حاضر در منطقه به شهادت رسیده و شهید حججی نیز از ناحیه پهلو مجروح شد.

وی در ادامه گفت: نیروهای داعش بعد از انفجار خودرو برای تصرف و عبور از آن منطقه وارد پایگاه شده که متوجه زنده بودن شهید می‌شوند، این رزمنده مدافع حرم را اسیر کرده و بعد از شکنجه بسیار به شهادت رسانده و سر از تن شهید جدا می‌کنند.

شهید حججی، مصداق جوان مومن و انقلابی

نماینده ولی فقیه در لشگر ۸ زرهی نجف اشرف با اشاره به آشنایی نزدیک با شهید حججی، بیان کرد: شهید از نیروهای انقلابی، مخلص، ولایی، فعال در عرصه‌های مختلف و متعهد به کار بود، می‌توان از وی به عنوان پاسدار واقعی نظام و انقلاب یاد کرد.

طالب‌پوز متذکر شد: شهادت این رزمنده مدافع حرم به علت اخلاص و نیت پاک بازتاب گسترده‌ای در منطقه و جهان داشت.

موجی غالب مبنی بر حمایت از شهید حججی

وی در ادامه افزود: نحوه شهادت جوانی ۲۵ سال با چهره‌ای مظلوم و جذاب که همسری فداکار و فرزند ۱ و نیم ساله داشت، دست به دست هم داد تا موجی برای حمایت و تایید این حرکت و ارزش‌گذاری بر اقدام شهدای مدافع حرم در کشور ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در لشگر ۸ زرهی نجف اشرف، گفت: در کنار این موج غالب، موضع‌گیری‌های ناشایستی نیز ایجاد شد که در حد و اندازه بزرگنمایی و پرداختن به آن نیست.

موضع‌گیری ناشیانه برخی از مسئولین در شهادت محسن حججی

طالب‌پور تصریح کرد: اما انسان از این نوع موضع‌گیری ناشایست برخی مسئولین و افراد مطرح در کشور تعجب می‌کند، که  چرا از روی جهل، نادانی و یا غرض قضاوت می‌کنند، حال این افراد و نداشتن درک درست از این ماجرا جای غبطه خوردن دارد.

وی در ادامه گفت: صحبت‌های فردی که معتقد است به جای کمک به سوریه باید ورزشگاه ساخت، نشان از نگاه کوتاه و محدود او دارد، ساخت ورزشگاه مهم است اما در درجه اول امنیت کشور مطرح است، کشوری که امنیت نداشته باشد ورزشگاه و ورزشکار نیز نخواهد داشت.

امنیت جمهوری اسلامی ایران در گرو نابودی داعش

نماینده ولی فقیه در لشگر ۸ زرهی نجف اشرف با اشاره به اینکه در عصر حاضر امنیت کشور ما در گرو مقابله با داعش است، بیان کرد: زمانی که کیسینجر، وزیر خارجه و مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا به وضوح اعلام می‌کند، برای مهار ایران باید داعش را حفظ کرد، چرا فردی در داخل کشور، می‌گوید مبارزه با داعش ارتباطی به کشور ما ندارد، نیرویی که همگان می‌دانند برای مقابله با بیداری اسلامی و نابودی جمهوری اسلامی پایه‌گذاری شده است.

طالب‌پور در ادامه افزود: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها از ۲۰ سال پیش با صراحت اعلام کردند که با ۳ مانع در منطقه مواجه‌اند، لبنان، سوریه و ایران که باید این ۳ مانع رفع شود.

وی با اشاره به اقدامات آمریکایی‌ها گفت: زمانی‌که در جنگ ۳۳ روزه با لبنان شکست خوردند، به سراغ فلسطین آمده و اعلام کردند غزه، سوریه و ایران زمانی‌که در غزه نیز با شکست مواجه شدند به سراغ سوریه رفته، در ۶ ماه مدنظر نتوانستند سوریه را تصرف کنند به همین منظور مجددا اعلام کردند سوریه، عراق و ایران و اگر نیروهای کشور ما در عراق و سوریه در مقابل داعش نمی‌ایستاند، برای آمریکایی‌ها هدفی جز تصرف ایران باقی نمی‌ماند.

نماینده ولی فقیه در لشگر ۸ زرهی نجف اشرف، متذکر شد: در جنگ با داعش در حقیقت از امنیت جمهوری اسلامی دفاع می‌کنیم، بحث‌های انقلابی، اسلامی و دینی نیز در کنار این قضیه قرار می‌گیرد، بنابر این صحبت‌هایی که از برخی گوشه و کنار به گوش می‌رسد ناشی از جهل، بی‌توجه و اولویت نداشتن در زندگی است.

عزت و امنیت امروز ایران را مدیون خون شهدا هستیم

طالب‌پور با اشاره به صحبت‌های اخیر برخی از مسئولین مبنی بر اینکه جوانانی که به شهادت می‌رسند حیف هستند و به‌ جای کمک به سوریه به مشکلات داخلی کشور باید رسیدگی کرد، گفت: در طول ۸ سال دفاع مقدس ۱۸۳ هزار شهید برای حفظ کشور تقدیم نظام جمهوری اسلامی شد، یعنی سالانه ۲۳ هزار شهید، در این ۶ سال جنگ با داعش نزدیک به هزار ایرانی و افغانی که از کشور ایران اعزام شدند به درجه رفیع شهادت نائل شدند یعنی کمتر از ۱ ماه دوران دفاع مقدس بنابر‌این عزت، عظمت و امنیت عصر حاضر را باید مدیون خون شهدا دانست.

نگاه مادی به از خودگذشتگی شهدای مدافع حرم، اوج رذالت است 

نماینده ولی فقیه در لشگر ۸ زرهی نجف اشرف، با اشاره به نگاه مادی به از خودگذشتگی شهدای مدافع حرم، بیان کرد: برخی معتقدند این افراد به‌خاطر پول و یا به اجبار به سوریه اعزام می‌شوند، این نگاه نیز اوج رذالت و پستی این افراد را می‌رساند، باید دید آن‌ها حاضرند در ازای پول حتی کوچکترین آسیب جسمی را بپذیرند.

وی در ادامه افزود: برای شهادت جوانی ۲۵ ساله با داشتن همسر و فرزندی ۱ و نیم ساله که اینگونه عاشقانه و عارفانه به شهادت می‌رسد، چگونه می‌توان قیمت گذاشت؟ آیا شهیدی که خود در فایل صوتی خطاب به فرزندش می‌گوید، «من شهید می‌شوم» را می‌توان با اجبار به سوریه فرستاد؟ این مطالب ناشی از نگاه مادی این افراد است، زیرا این فرد دریافت پول برای بازی در تیم ملی را با شهادت امثال شهید حججی مقایسه می‌کند.

طالب‌پور تصریح کرد: اگر به فرض مثال پولی هم به این افراد داده شود، دیه آن‌ها محسوب می‌شود چرا که این افراد بیمه بوده و در هر مکانی اتفاقی برای آن‌ها بیافتد، دریافت آن قانونی است، اما خطاب به این افراد باید گفت، آیا فدای جان در ازای دریافت دیه ارزش دارد؟

ادامه مجاهدت تا ریشه‌کن کردن کامل داعش

نماینده ولی فقیه در لشگر ۸ زرهی نجف اشرف با تاکید به هدف از حضور در سوریه، گفت: هدف اصلی ما برای حضور در سوریه و عراق ریشه‌کن کردن کامل این گروه افراطی و ساخته دست اسرائیل و آمریکا است، چرا که آمریکایی‌ها با این اقدام، افراد ساده لوح از دنیای اسلام را به جان مسلمانان انداخته‌اند و سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی زمانی‌که اعلام می‌کند «اقدام داعش به نفع کشور ما است، چرا که افرادی که از هر دو سمت کشته می‌شوند مسلمان بوده در نتیجه جمعیت مسلمانان کاهش می‌یابد»، حاکی از هدف اصلی آمریکا و رژیم صهیونیستی از تشکیل گروه داعش دارد.

انتقام خون شهید حججی را خواهیم گرفت

وی در ادامه افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، ما به دنبال ریشه‌کن کردن داعش بوده و هستیم و در مقابل اقدامات داعش در گذشته اعلام کردیم انتقام می‌گیریم و این‌کار انجام شد، اکنون نیز پاسخ این خباثت داعش را خواهیم داد.

داعش به نفس‌های آخر خود در سوریه نزدیک می‌شود

طالب‌پور خاطرنشان کرد: به لطف خداوند و حمایت دولت، مردم و نیروهای عراق، نیروهای جمهوری اسلامی ایران و دیگر نیروهای مقاومت، ریشه‌ نیروهای داعش در عراق به آخر رسیده و در سوریه نیز شواهد حاکی از کمترین توان و آخرین نفس‌های داعش دارد، مشکلات فعلی سوریه نیز به علت نیروهای داخلی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *