8 دسامبر

شهید حججی برای دفاع از حرم و ایجاد امنیت به شهادت رسید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بازتاب بروجرد مادر شهید حججی در مراسم روز دانشجو که در سالن علامه شهیدی دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد گفت: محسن از دوران کودکی همیشه در مسیر اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) قدم برمی داشت و در بسیاری از مراسم روضه و عزاداری سید الشهدا(ع) شرکت می کرد به طوری که در همان دوران کودکی زیارت عاشورا می خواند.

 

وی اخلاص و ایمان را دو ویژگی مهم شهید حججی برشمرد و افزود: محسن همیشه در زندگی به گونه ای رفتار می کرد که کسی را ناراحت نکند و همیشه در مسیر درست و صحیح قدم می گذاشت.

 

به گفته وی برای هر پدر و مادری سخت است که فرزند خود را در اسارت ببیند و از لحظه اسارت مدام گریه می کردم و دعا و در این میان بر سر قبر شهدای گمنام محله خودمان رفتم و دست به دعا برداشتم و چند ساعت بعد خبر شهادت محسن را شنیدم.

 

مادر شهید حججی اظهار داشت: در این زمان خیلی بیقراری می کردم اما احساس می کنم بعد از شهادت محسن صبری پیدا کرده ام که این صبر هدیه ای از حضرت زینب(س) است.

 

وی بیان کرد: محسن در قسمتی از وصیت نامه خود ذکر کرده بود که باید در برخی از مواقع از چیزهایی دل کند و شهید حججی برای دفاع از حرم و ایجاد امنیت دل از دنیا و زندگی کند و در این راه به شهادت رسید.

 

مادر شهید به حال و هوای کودک شهید حججی اشاره ای کرد و گفت: گاهی بچه محسن بی تابی و دلتنگی بابا را دارد که سعی می کنیم او را آرام کنیم و وقتی عکس پدر را می بیند بی قراری می کند و همیشه به او می گوییم پدرت کربلا رفته است و با این جمله لبخند می زند.

 

به گفته وی گاهی فرزند محسن با بازیهایی سرگرم می شود که زمانی این بازیها را با پدرش انجام داده و ما احساس می کنیم که او پدرش را می بیند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *