2 ژانویه

شیخ نمر یک اندیشه است/ عربستان جزو محدود دولت های رد کننده معاهدات حقوق بشر/ جنایات سعودی برای تامین خواسته های اسرائیل است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل یوزباشی کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار تات خبر با بیان اینکه راه مجاهدانی همچون شیخ نمر تداوم دارد، اظهار داشت: این آیت الله فقید تنها به جرم دفاع از عزت و کرامت مسلمانان بخصوص شیعیان مظلوم عربستان به دست رژیم آل سعود به شهادت رسید.

وی در خصوص شخصیت و تفکر مبارزاتی این شیخ شهید، خاطرنشان کرد: شیخ نمر از علمای شیعه عربستان بود که تحصیلات خود را در حوزه های علمیه ایران و سوریه گذراند و از اساتید بزرگواری چون سید محمد تقی مدرسی و سید عباس مدرسی بهره برد.

یوزباشی بیان داشت: آل سعود با به شهادت رساندن شیخ نمر نتوانست اندیشه اش را خاموش کند چرا که شیخ نمر یک شخص نبود بلکه یک اندیشه بود و اندیشه اش را به مردم منتقل کرد و به گوش جهانیان رسیده است و الان بسیاری از اندیشمندان جهان وی را می شناسند.

وی تصریح کرد: عربستان سعودی امروز در داخل و خارج وارد جنگ‌هایی بر ضد انسانیت شده که به بدترین شکل تمامی معاهدات و منشورهای بین‌المللی حفظ حقوق بشر را زیر پا می‌گذارد عربستان از دولت‌های بسیار محدود در جهان است که امضای بسیاری از معاهدات و منشور های مرتبط با حقوق بشر را رد می‌کند.

کارشناس مذهبی ادامه داد: جنایت اعدام شیخ نمر مغایر تمامی قوانین بین‌المللی در زمینه آزادی‌ها و حقوق بشر است این جنایت هم در نحوه اجرا و هم از حیث ماهیت یا علت اجرای آن مخالف قوانین به شمار می‌رود، که انسانیت و هیچ یک از ادیان آن را نمی‌پذیرد.

وی تاکید کرد: رژیم آل سعود به نام اسلام و بدور از آن با هدف تامین خواسته های رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه مرتکب جنایت می شود.

این کارشناس در پایان افزود: بی شک آنچه استعماگران در رأس آنها آمریکای جنایتکار را عصبانی می کند، وحدت میان مسلمانان جهان است بنابراین مسلمانان باید با حفظ وحدت و انسجام روز افزونشان تا نابودی ظلم و ستم از پیکره هستی بایستند و مقاومت کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *