10 مارس

شیوه تربیتی حضرت فاطمه(س) راهکار پیشگیری از مشکلات خانوادگی/ ترویچ سبک زندگی فاطمی موجب کاهش فساد مالی مسئولین می‌شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه داناعباس کریمی کارشناس سبک زندگی در گفتگو با  مرصادنیوز در خصوص سیره زندگی حضرت زهرا (س)‌ و کمرنگ شدن سبک زندگی فاطمی در زندگی گفت: متأسفانه در جامعه امروز بسیاری از مصادیق یک زندگی فاطمی فراموش شده است این عامل موجب تزلزل خانواده‌ها شده است.

کریمی ادامه داد: قناعت کردن، حجب و حیا و شیوه تربیتی فرزندان از جمله مصادیق سبک زندگی فاطمی و اسلامی است که متأسفانه در خانواده‌های امروزی فراموش شده است.

وی اضافه کرد: حضرت زهرا (س) در تربیت فرزندان خود از الگوی قرآن، پیامبر و امیرالمؤمنین (ع) استفاده کرد و بهترین فرزندان عالم را تربیت کرد، اگر خانواده‌های امروز نیز از شیوه‌های تربیتی اهل بیت (ع) استفاده کنند، وضعیت فرزندانمان از وضع کنونی بهتر خواهد شد.

این کارشناس سبک زندگی عدم تعامل زوجین را یکی از مشکلات امروز جامعه خواند و تصریح کرد: حضرت زهرا (س)‌ در بسیاری از مسائل از همسر خود اطاعت‌پذیری داشت و با ایشان تعامل داشت اما امروزه زوجین هیچکدام از مواضع خود پایین نمی‌آیند همین عامل نیز موجب اختلافات خانوادگی شده است.

کریمی اظهار داشت: اگر به دنبال حل مشکلات اجتماعی و خانوادگی هستید باید از سبک زندگی فاطمی آن هم در تمام مسائل الگوبرداری کنید.

این کارشناس سبک زندگی، الگوپذیری زنان از مسائلی همچون قناعت، کم‌طلبی این حضرت از همسرشان را یکی از بهترین راه‌ها برای حل معضلات خانوادگی و کاهش فسادهای مالی موجود در جامعه خواند و اظهار داشت: متأسفانه جنگ نرم و چشم و همچشمی‌ها زندگی‌ها را رو به نابودی برده است در روایاتی که از حضرت زهرا (س) موجود است، قناعت و کم‌طلبی ایشان از همسرشان کاملاً مشهود است.

کریمی عنوان داشت: در صورت پایین آمدن توقع زنان جامعه، مردان نیز برای به دست آوردن منافع بیشتر به راه‌های نامشروع نمی‌روند و فسادهای مالی موجود در جامعه کمتر می‌شود.

وی در خصوص لزوم الگوپذیری مسئولین از سبک زندگی فاطمی و قناعت کردن نیز ادامه داد: بسیاری از مسئولین سبک زندگی اسلامی و فاطمی را فراموش کرده‌اند و با رفتن به سوی تجمل‌گرایی و ترویج الگوی اشراف‌گری موجب بالا رفتن توقعات جامعه و ایجاد مشکلات خانوادگی شده است.

کریمی ادامه داد: اگر مسئولین نیز از سیره زندگی فاطمی کم‌طلبی و قناعت در زندگی الگو می‌گرفتند امروزه با مسائلی همچون اعاده اموال نامشروع مسئولین روبه‌رو نبودیم اما متأسفانه امروزه کسانی با لباس دین با پیروی از الگوهای غربی ضربه بزرگی به نسل جوان و خانواده‌ها می‌زنند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *