21 جولای

ضرورت برقراری امنیت در همه شئون جامعه/حجاب تأمین کننده امنیت روانی جامعه

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صادق گل زاده کارشناس دینی در گفتگو با خبرنگار گوهرشادنیوز، در پاسخ به این شبه که چرا در حامعه ما به حجاب نگاه امنیتی می شود، گفت: حجاب در جامعه ما شرعی است نه امنیتی، حجاب وجه قانونی، اجتماعی و انسانی دارد در واقع حجاب، احتزام گذاشتن به حقوق اجتماعی دیگران است.

 

این کارشناس دینی با تأکید بر اینکه حجاب امنیت اجتماعی جامعه را تأمین می کند، افزود: توصیف جداگانه مباحث دینی و نگاه امنیتی پاسخگوی سئوال ها و قانع کننده مطالبات انسان نیست، به تعبیری اگر شما به نقشه کامل جامعه نگاه کنید، امنیت جزئی از جامعه است.

 

وی تصریح کرد: همانطور که سایر بخش های جامعه از جهات گوناگون به امنیت نیاز دارید بخش فرهنگی اجتماع نیز به عنوان مهمترین بخش از این امر مستثنی نبوده بلکه بیشتر از سایر بخش ها به آن نیاز دارد.

 

گل زاده با بیان اینکه حجاب امنیت روانی جامعه را حفظ می کند، اذعان داشت: زنان به عنوان نیمی از جامعه اکثریت متدین هستند بنابراین متولیان امنیت جامعه موظفند به تأمین امنیت آنها و همچنین برخورد با کسانی که این امنیت را خدشه دار کنند، در واقع دفاع از حقوق دینی، مذهبی و اجتماعی و مدنی افراد به عهده دولت می باشد.

 

این کارشناس دینی برقراری امنیت در همه شئون جامعه را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: همانطور که توقع هست با دزدی که امنیت جامعه را به هم می زند برخورد لازم شود ، قطعاً با کسانی که امنیت روانی جامعه را به مخاطره می اندازند، باید برخورد لازم شود و از آنجایی که امنیت روانی جامعه در گرو عفاف و حجاب است، برخورد با افراد بد پوشش نیز ضروری است.

 

وی نیروهای نظامی را مسئول حفظ امنیت کلان کشور دانست و گفت: اما در درون مرزها و در سطخ جامعه این وظیفه برعهده یگان هایی همچون بسیج و نیروی انتظامی است. به اقتضای قانون اساسی کشور ما که منتخب مردم بوده، داشتن حجاب امری الزامی است که با متخیان از آن باید برخورد عملی صورت گیرد که البته این قضیه تأمین امنیت زندگی اجتماعی و دینی زنان مسلمان است.

 

گل زاده با اشاره اینکه حجاب تنهانه مخصوص بانوان نیست ، اظهار داشت: اگر زنان حجاب را رعایت کنند ولی مردان مراعات لازم را نداشته باشند هدف غایی از حجاب که عفت اجتماعی است، حاصل نمی شود.

 

این کارشناس دینی ادامه داد: نگاه به امنیت نباید صرفاً، در مقابل زن معنا شود نگاه به امنیت برای دفاع و حمایت از زن می تواند معنا شود و بسیاری از جلوه های دیگر وجود دارد که  شبهه امنیتی کردن حجاب را پاسخ می دهد.

 

وی در پایان با بیان اینکه این شبهه را می توان در جند جمله ساده پاسخ داد، افزود: امنیت برای زندگی آرام و سالم زن ومرد است، امنیت برای زندگی سالم زن جوان در سطح جامعه است، امنیت برای دفاع از قانون، ظرفیت ها و ساحت های قانونی است که البته حجاب یکی از آنهاست، گنجانده شده، امنیت برای دفاع از آزادی دینی و مذهبی و خقوق اکثریت متدین و مسلمان است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *