9 آگوست

ضرورت داشتن نگاه ویژه به دختران جامعه/ مسئولیت دختران در قبال نگاه های دیگران نسبت به آنها

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام حسین رحیمی در گفتگو با ناب نیوز ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و ایام دهه کرامت گفت: حضرت فاطمه معصومه (س) تنها بانویی است که زیارت نامه اش را یک معصوم نقل کرده است؛ اگر دقت کنیم می بینیم وجود امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) گنجی در خاک ایران هستند که با دست گیری به دامن ایشان، می توان در زندگی موفق بود.

معاون تهذیب حوزه علمیه امام حسن مجتبی (ع) رفسنجان بااشاره به نامگذاری روز دختر به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) تصریح کرد: دیگران به ویژه پدران و مادران باید نسبت به دختران وظیفه خود را بدانند؛ اگر والدین مهرورزی داشته باشند و محبت خود را به دختران خود بیشتر کنند، بسیاری از مشکلاتی که در اثر کمبود محبت در جامعه ایجاد می شود، رخ نخواهد داد.

وی اذعان داشت: پیامبر اکرم (ص) فرموده اند باید نسبت به دختران نگاه ویژه ای داشته باشیم و در روایت ویژه ای هست که می فرماید اگر از بازار چیزی تهیه می کنید، هدیه ای برای خانواده بیاورید و هنگام تقسیم، آن را ابتدا به دختران بدهید زیرا هرکس دخترش را خوشحال کند مانند این است که برده ای از نسل حضرت اسماعیل آزاد کرده است.

حجت الاسلام رحیمی تاکید کرد: والدین باید بدانند چه وظیفه سنگینی نسبت به دختر در جامعه امروزی دارند.

این استاد حوزه علمیه به وظیفه دختران در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: دختران بدانند همانطور که جامعه به مهندس، دکتر و معلم نیاز دارد، به مادران خوب و پاکدامن نیز نیازمند است؛ الگوی دختران ما باید حضرت زهرا و فاطمه معصومه باشند و باالگو برداری از ایشان، در زندگی خود موفق شوند.

 وی خاطرنشان کرد: در جامعه ای که به فرمایش امام خامنه ای، دشمنان از طریق جنگ نرم و کارهای فرهنگی سعی در دور کردن جوانان ما از مسیر اصلی دارند، دختران باید مراقب باشند که ناآگاهانه به مسیر آنها نروند؛ چرا که آنها مادران آینده جامعه ما هستند و نسبت به فرزندان آینده مسئولیت دارند.

حجت الاسلام رحیمی با بیان اینکه دختران نسبت به نگاه های دیگران مسئولیت دارند، عنوان کرد: گاهی این نگاه، نگاه فرزندان است لذا دختران باید آینده نگر باشند و بدانند فرزندان آنها نسل آینده را تشکیل می دهد لذا چگونگی نگاه این فرزندان به گذشته و آینده ما اهمیت دارد.

وی بااشاره به نگاه دیگران نسبت به دختران افزود: دیگران هم نسبت به دخترهای جامعه انتظاراتی دارند لذا باید همنشین و دوستی های خود را کسانی انتخاب کنیم که فردی مناسب و کمک حال ما در مشکلات باشد و به سمت کارهای خلاف نکشاند.

این استاد حوزه علمیه ابراز کرد: نگاه دیگری که متوجه دختران جامعه است، نگاه نامحرمان می باشد؛ امروزه دشمن برحجاب وعفاف توجه بیشتری دارد؛ در جامعه امروز که لباس های مختلف و آنچنانی برای دزدیدن مروارید وجود بانوان ماست، اگر دختران ما به حساسیت حضرت فاطمه و معصومه (س) نسبت به حجاب توجه کنند و از آن الگوبرداری کنند، همین امر موجب دستگیری این بزرگواران از ما خواهد شد.

حجت الاسلام رحیمی با تاکید براینکه ایام قبل از ازدواج فرصت خوبی برای یادگیری تجربه پدران و مادران است، به دختران جامعه توصیه کرد: تجربیات شکست ها و موفقیت های خانواده خود را در زندگی به کار ببرید که چگونه در شادی ها اهل بیت را فراموش نکرده و در غم هم بی صبری نکنیم و نجابت و صبر را بیاموزید.

معاون تهذیب حوزه علمیه امام حسن مجتبی (ع) رفسنجان در پایان خاطرنشان کرد: دهه کرامت مربوط به ایام میلاد دو نعمت خفته در کشور، امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س)، می باشد لذا اگر نگاه ما در زندگی الگوبرداری از این دو معصوم باشد، موفقیت های بسیاری جذب خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *