13 مه

عدم سازش با دشمنان اسلام از ویژگی های یک منتظر واقعی است

«حجت الاسلام محمد تقی رهبر» در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا گفت: در روایات بسیاری دعا کردن برای ظهور امام عصر(عج) جز افضل اعمال و برترین اعمال یاد شده است.

 

*عاشقان حقیقی در همه حال دل و جان خود را برای لحظه ظهور آماده می کنند


وی با بیان اینکه عاشقان حقیقی در همه حال دل و جان خود را برای لحظه ظهور آماده می کنند، اظهار کرد: کسانی که منتظر هستند تمامی حالات یک منتظر را دارند و به زبانی ساده حتی کسی که منتظر یک مهمان عزیز است، هر لحظه توجه می کند که خانه اش آب و جارو کرده باشد و هم از نظر مادی و هم از نظر فکری و روحی خود را برای استقبال از آن مهمان ارزشمند آماده و مهیا می سازد.


امام جمعه موقت اصفهان افزود: از سویی دیگر از آنجا که امام زمان(عج) در بین ما حضور دارند اما از نظرها غایب هستند، باید رفتار و کردار ما به گونه ای باشد که در محضر امام هستیم و هر لحظه توجه داشته باشیم که آن حضرت از ما می خواهد چگونه باشیم، همان گونه که پیامبر(ص) و دیگر ائمه از یاران خود انتظار داشتند آن گونه باشند باید ما هم مطابق با خواسته های صاحب الزمان(عج) پیش برویم.


*عدالت خواه بودن و عدم سازش با دشمنان اسلام، از ویژگی های یک منتظر واقعی است


حجت الاسلام رهبر تصریح کرد: اینکه با دشمنان اسلام سازش نکنیم و یار مظلوم باشیم و از همراهی با ظالمان زمانه تبری جوییم، عدالت خواه باشیم و جویای عدالت، ویژه تر آن که هم خود با آموزه های دینی و سبک زنگی نبوی و علوی آشنا باشیم و هم خانواده و جامعه را به این سمت سوق دهیم و با دوستان آن حضرت دوست و با دشمنانش سازشی نداشته باشیم.


وی عنوان کرد: حرکت در مسیر و چارچوب تعالیم الهی و اسلامی، دعای برای سلامتی و ظهور آن حضرت در همه حال یکی از وظایفی است که می بایست ما منتظران امام داوزدهم از خود بروز دهیم.


*فلسفه انتظار، یعنی اینکه خودمان را در تراز یاران واقعی امام زمان(عج) قرار دهیم


امام جمعه موقت اصفهان در ادامه به فلسفه انتظار هم اشاره کرد و گفت: پیوند قلبی در تمامی لحظات زندگی با امام زمان(عج) و تطبیق تمامی رفتار، کردار و اعمال خودمان با آنچه ایشان می خواهند، یکی از اصلی ترین فلسفه انتظار است.


*رفتار و کردار یک منتظر واقعی به گونه ای باشد که دشمنان هم بر آن اقرار کنند


 حجت الاسلام رهبر با تأکید بر اینکه باید خودمان را در تراز یاران واقعی امام زمان(عج) قرار دهیم، تصریح کرد: این بدان معنا است که رفتار و کردار ما در تمامی ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به گونه ای منطبق با رفتار و اصول اسلامی، نبوی، علوی و حسینی باشد که حتی دشمنان درباز خورد این رفتار بگویند اینان منتظر امام زمان(عج) هستند و رفتارشان مطابق با آموزه های دینی قرار داده اند و در مسیر اسلام حرکت می کنند.


وی افزود: طبق روایات در غیبت امام عصر(عج) پیروی و همراهی از ولی امر مسلمین امری است که می تواند مسیر سعادت و خوشبختی را به ما نشان دهد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *