4 سپتامبر

عرفه، فرصتی برای بندگی عاشقانه/ درهای رحمت الهی به روی بندگان گشوده می شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیر افلاک امروز نهم ذیحجه است، روزی به نام عرفه، فرصتی که بندگان عاشقانه در این روز راز و نیاز می کنند و هر آنچه در دل دارند با خدای خود زمزمه می کنند، بار دیگر با توبه دل های خود را نو می کنند.

 

امروز روز بزرگ و مهمی است، روزی است که بسیار برای آن تاکید شده، روزی است که درهای آسمان برای پذیرش تضرع بندگان گشوده می شود و در این روز چه بسیاراند بندگانی که با کوله باری از گناهان بار دیگر وارد می شوند و توبه می کنند، اشک می ریزند و با خدا عهد می بندند که در مسیر درست حرکت کنند.

 

نتیجه تصویری برای قرائت دعای عرفه در مساجد

 

خداوند در این روز بندگان را به اطاعت و عبادت فرامی خواند و فرصتی فراهم می کند تا بخشش نصیب بندگان عاشق شود، دلهای بی قرار امروز دعای عرفه را زمزمه می کنند و با ناله و گریه به درگاه خدا توبه می کنند.

 

عرفه فرصتی دوباره برای بندگانی است که از عظمت شب قدر جا مانده اند و امروز می توانند جبران کنند و دلها را شسته و بار دیگر بندگی کنند اما انگار دلها امروز بهانه کربلا را می گیرند، دلهایی که عاشقانه دوست دارند در چنین روزی کربلا  باشند و دعای عرفه امام حسین(ع) را از آنجا زمزمه کنند.

 

امروز حجاج بیت الله الحرام نیز در سفر معنوی خود در صحرای عرفات با قرائت دعای عرفه به مناجات مشغول می شوند.

 

نتیجه تصویری برای قرائت دعای عرفه در مساجد

 

حجت الاسلام “احمدرضا غلامی” معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان در گفت و گو با سفیر افلاک گفت: عرفه روز معرفت و شناخت است و وسیله ای برای تقرب به درگاه خداوند است.

 

وی اضافه کرد: در چنین روزی بستر و زمینه برای توبه و اجابت دعا فراهم شده و کافی است در این مسیر قرار بگیریم و بار دیگر بندگی کنیم و با دست پُر از این جلسات برگردیم و بتوانیم با زمزمه های دعا و راز و نیاز، ره توشه ای برای آخرت برداریم.

 

حجت الاسلام غلامی اظهار داشت: عبادت در این روز از جایگاه ویژه ای برخوردار است پس تلاش کنیم تا از این فرصت بهترین بهره را ببریم.

 

به گفته وی مراسم دعای عرفه در ۱۰۰ نقطه استان لرستان قرائت می شود و در کنار قرائت دعای عرفه برنامه ها و ادعیه های دیگری هم خوانده می شود.

 

نتیجه تصویری برای قرائت دعای عرفه در مساجد

 

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به این که بسیاری از شهدا دوست داشتند دعای عرفه را در کنار قبر امام حسین(ع) قرائت کنند تصریح کرد: امروز بسیاری از ارادتمندان و عاشقان امام حسین(ره) به یاد شهدا، خود را به مرزهای شلمچه رسانده تا این دعای پر فضیلت را در آنجا قرائت کنند.

 

وی بیان کرد: دعای عرفه در استان لرستان در مصلی های نماز جمعه، گلزار شهدا، و مساجد قرائت می شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *