6 اکتبر

عشق تار و پود ۲۷۰۰ لباس شیرخوارگان حسینی را به هم می دوزد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فردیسان، روز پنجم محرم الحرام به نام شش ماهه ی کربلا حضرت علی اصغر(ع) نام گذاری شده است ،همزمان با فرا رسیدن این روز با بانوی هنرمند شهرستان فردیس به گفتگو نشستیم و  راز دستانی که  عاشقانه  فرهنگ عاشورا را به تصویر میکشد جویا شدیم.

سکینه زارع بانویی از مشکین دشت فردیس است که با عشق ، تار و پود لباس های شیرخوارگان حسینی  را به هم می دوزد تا  رسم عاشقی  را با دستان هنرمند خود به تصویر بکشد.

این بانوی مشکین  دشتی مدت ۷ سال است که با بانوان خیر ۲۷۰۰ لباس شیرخواره ی حسینی را تقدیم تمام مادرانی می کند که برای عرض ارادت به شش ماهه امام حسین (ع) در مراسم شیرخوارگان حسینی  بر مصیبت مولایشان سوگواری میکنند و دست حاجت به سوی پروردگار بلند میکنند تا به برکت این شش ماهه کربلا فرزندان صالح و پیرو مکتب حسینی را تربیت کنند.

این بانوی خیر از معجزه ی کار حسینی می گوید: چندین سال پیش به بیماری خاص مبتلا شدم و حتی پزشکان مرا از بهبودی  ناامید کردند اما در تمام این سال ها با جان و دل برای دوخت این لباس ها با بانوان خیر به کارگاه می آیم  و از برکت همین دعای مردم روز به روز حال روحی و جسمی ام بهتر می شود و این سعادتی بود که خداوند بر من ارزانی داشت.

او می گوید:تمام بانوان مشغول در این کارگاه از برکت کار برای امام حسین (ع) خاطره ها دارند که با شنیدن آن اشک خواهی ریخت .

این بانوان هرساله بعد از عید غدیر در این کارگاه دور هم جمع می شوند و برای مراسم شیرخوارگان حسینی لباس می دوزند.

از تعداد افراد حاضر در کارگاه شیرخوارگان حسینی می پرسیم و او می گوید: تعداد ثابتی برای این کار گاه حسینی وجود ندارد گاهی تعداد بانوانی که می خواهند این کار را انجام دهند  آن قدرزیاد می شود  که حتی مجبور به شیفتی کردن کار می شویم.

سکینه زارع خاطره ای از کار در دستگاه امام حسین (ع) می گوید: خداوند به یکی از بانوان حاضر در این کارگاه نوه ای ارزانی داشت که پس از تولد از  تومور و عفونت خونی رنج می برد وقتی در مراسم شیرخوارگان حسینی لباس  برتن نوزاد خود کرد و حاجت خود را ازامام حسین (ع) طلب کرد  خداوند به حرمت شش ماهه ی کربلا به نوزاد نو رس او شفا داد و علی اصغر کوچک هم اکنون در سلامتی کامل است.

بانوی خیر مشکین دشتی در پایان  می گوید:من هزینه ای برای دوخت این لباس ها نمیخواهم و از تمام مادران میخواهم برای کسانی که در راه حسین(ع) قدم برمیدارند دعا کنند، و آرزو میکنم تا تمام جوانان سرزمینمان زیر پرچم امام حسین(ع) موفق وپیروز باشند و با ویزیدیان زمانه نبرد کنند و هرگز فریب ظاهرسازی های دشمنان را نخورند و همیشه در هیئت ها حضور یابند که راه سعادت همان راه حسین است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *