16 اکتبر

علاقمندان به شرکت در پیاده روی اربعین منتظر ویزای مجانی نباشند/ثبت‌نام سفر اربعین تنها از طریق سامانه سماح امکان‌پذیر است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ناصرحویزاوی مدیرکل حج و زیارت خوزستان در گفتگو با اهوازنوین درخصوص روند پیاده روی اربعین در استان خوزستان بابیان اینکه ستاد دائمی اربعین در وزارت کشور مبلغ اخذ ویزا را مصوب کرده اظهار کرد:براساس واقعیت موجود و قوانین جاری یکی ازموضوعاتی که مصوب شده بحث اخذ ویزا از دفاتر دارای مجوز بند ب خدمات زیارتی است،بند الف نیزشامل خدمات دفاتر هواپیمایی و گردشگری و همچنین بند پ همان بند زیارتی است لذا باید طبق تاکید سازمان و ستاد ویزا را باید از این کانال تهیه کنند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام سفر اربعین حضوری انجام نمی‌شود و تنها از طریق سایت سماح امکان‌پذیر استافزود:برای دریافت ویزا سایتی را تحت عنوان سایت سامانه سماح به نشانی https://samah.haj.irمعرفی کرده ایم که علاقمندان به پیاده روی اربعین می توانندجهت اخذ ویزا از طریق این سامانه اطلاعات خود را ثبت نمایند و بیمه شوند.

حویزاوی گفت : پول بیمه  ۲۵۹۰۰ تومان به اضافه  ۴۰ دلار  حق الزحمه  بابت  خدمات اخذ ویزا و همچنین پرداخت اینترنتی ۱۰ هزار تومان می شود البته فردی که اطلاعات خود را از منزل شخصی وارد کرده باشد ۲ هزار تومان از هزینه اش کسر می شود.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان اضافه کرد: در نهایت هزینه ویزا جمعا ۴۰دلار برای عراق و ۲۵۹۰۰ تومان برای بیمه ۱۰هزار تومامن برای شرکتی که می خواهد کارهای اخذ ویزا را انجام دهد ودو هزار تومان برای یارانه پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه درحال حاضر یک کنسول گری در اهواز داریم که قرار است دو کنسولگری دیگر نیزدر اهواز اضافه شوند ادامه داد: خواهش ما از مردم شریف این است که به موقع جهت دریافت ویزا اقدام نمایند اینکه تصور کنند یک نفر بدون ویزا رد بشود مطلقا چنین چیزی امکان ندارد.

حویزاوی به کمیته های مختلف جهت خدمات دهی اشاره کرد و افزود: کمیته های اجرایی طوری طراحی شده اندکه  ۴ و یا ۵ کیلومتر قبل از رسیدن به پایانه گذر نامه و ویزا ها کنترل شود یعنی امسال قبل از رسیدن به پایانه،گیت های اولیه احداث می شود و به هرکسی ویزا در دست داشت اجازه ی تردد داده می شود.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت :علاقمندانی که ثبت نام اولیه را انجام می دهند اگر تا ۷۲ ساعت بعد ۴۰دلار واریز نکنند به صورت خودکار از سیستم حذف خواهند شد.

وی تصریح کرد: باتوجه به استقبال پیش بینی شده برای دو میلیون نفر تاکنون برنامه ریزی کرده ایم که سهم مردم استان خوزستان ۵۰ درصد ازکل جمعیت اربعین است لبته احتمال افزایش این رقم نیز بسیار است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *