2 آوریل

عمل به دستورات الهی خدمت به خداست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام محسن قرائتی ظهر امروز در سلسله جلسات درس‌هایی از قرآن در رواق امام خمینی(ره) و در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور امام هشتم(ع) اظهار کرد: از دیگاه دین مبین اسلام انسان می‌تواند در عرصه های مختلف علمی، نظامی، مالی و… به دیگران خدمت کند، چرا که کمک به دیگران محدود به دین و مذهب نیست.

وی با اشاره به اینکه خدمت به دیگران فرا مرزی، فرا جنسی و فرا قومی است، افزود: خادم خدا یعنی آنچه خدا می‌خواهد انجام دهیم، خدمت به همسر، فرزند و افراد کوچک و بزرگ از جمله مصادیق خدمت به پروردگار محسوب می‌شود.
حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه کمک به دیگران را می‌توان در قالب های مختلف همانند خدمت مالی، معنوی، دائم یا موقت انجام داد، تصریح کرد: دادن قرض الحسنه به افراد مستضعف، پرداخت زکات مال، خمس، انفاق، ایثار، اطعام و … از جمله مصادیق خدمت مالی است.
وی گفت: خدمت به پولدار بودن نیست آدم فقیر هم می‌تواند به اندازه توانش به دیگران کمک کند، همان گونه که برگ زرد از نظر انسان بی‌ارزش است، اما اگر روی آب قرار بگیرد قایق نجات برای مورچه های در حال غرق است.
خطیب بارگاه منور امام رضا(ع) با بیان اینکه در مسئله خدمت هم برخی از افراد بر بعضی دیگر اولویت دارند، اظهار کرد: خدمت به افراد آبرودار، خدمت به پدر و مادر و کمک به خویشاوندان فقیر را باید در اولویت خدمت خودمان قرار دهیم.
رئیس ستاد اقامه نماز گفت: در آموزه های اجتماعی اسلام، انسان بی مسئولیت نداریم چرا که در کنار خدمت مادی خدمت معنوی نیز باید انجام شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *