8 جولای

فراگیر شدن مساجد برقرار نیازمند بسترسازی است

حجت الاسلام علیرضا قندی دبیر مجمع خیرین مسجدساز استان تهران در گفت و گو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با تاکید بر اهتمام به موضوع احیای فریضه سه نوبت نماز در مساجد، گفت: یکی از اقداماتی که ستاد اقامه نماز کشور در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش برای ایجاد مساجد برقرار و احیای سه نوبت نماز در مساجد در آن ها انجام داده است، این است که در این زمینه کارگروه های مشترکی با حضور ائمه جماعت تشکیل دادیم و آنان را مجاب کردیم که نسبت به باز بودن در مساجد در ساعاتی طولانی اهتمام داشته باشند.

وی افزود: با تلاش های انجام شده، توانستیم فریضه سه نوبت نماز در مساجد را در یک هزار مسجد احیا کنیم، اما برای فراگیر شدن این مهم لازم است، بسترهای لازم در مساجد را فراهم کنیم که آن با ارایه محتواهای غنی امکان پذیر است.

مسئول ستاد اقامه نماز استان تهران بر لزوم رونق حضور جوانان در مساجد تاکید کرد و گفت: متولیان فرهنگی کشور باید به سراغ جوانان بروند زیرا هر جا این اقدام مورد توجه قرار گیرد، موجب موفقیت و رونق مساجد شده است.

قندی ادامه داد: میزان عمل در فعالیت های فرهنگی باید فرمایشات مقام معظم رهبری باشد که اگر چنین باشد، آن زمان، مسجد تراز اسلامی در کشور گسترش و فراگیر می شود.

پاسخ دهید لغو پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *