4 اکتبر

لزوم راه اندازی سامانه جامع عقیقه توسط آستان قدس/ نام گذاری سالانه ۵۰ هزار نوزاد با نام رضا در کشور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از lمباحث؛ حجت‌الاسلام محمد قطبی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در دیدار پیش از ظهر امروز اساتید بسیجی حوزه علمیه اصفهان با حجت الاسلام رئیسی  با بیان اینکه سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نوزاد در کشور به دنیا می‎آیند که ۵۰ هزار نوزاد با نام رضا و یا نام ترکیبی رضا نامیده می‌شوند افزود: آستان قدس رضوی باید سامانه جامع عقیقه را راه اندازی و هفته‌ای ۳ هزار قربانی را به دست نیازمندان و مستمندان برساند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان پیشنهادی تحت عنوان راه اندازی سامانه عهدنامه پیوند نوعروسان به آستان قدس تصریح کرد: افرادی که عقد می‌کنند پس از ثبت نام در سامانه مربوطه در یکی از صحن‌های رضوی حضور پیدا می‌کنند و عهدنامه‌ای را امضا می‌کنند؛ چاوشی‌خوانی یکی از سنت‌های خوب قدیمی است و نیازمند طراحی مدلی جدید برای این سنت هستیم که امیدوارم طرح آن که توسط دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان آماده شده در حریم مقدس رضوی پیاده‌سازی شود.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام محسن جلالی یادآور شد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر استفاده بهینه از فرصت‌ها، سال تحصیلی حوزه علمیه اصفهان از ۲۱ مردادماه ۹۶ آغاز شد و ۶۰۰ استاد در قالب هزار و ۵۰۰ کلاس درسی از پایه یکم تا دهم حوزه، در سراسر استان اصفهان مشغول به آموزش فقه و اصول و … هستند.

معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه علمیه استان اصفهان با بیان اینکه مراکز تخصصی اخلاق، تفسیر، تبلیغ، فقه و اصول، قرآن و حدیث زیادی در استان اصفهان است که بخش زیادی از آموزش آن توسط روحانیون حوزه علمیه استان اصفهان انجام می‌شود  افزود: مدرسه علمیه جامعه‌المصطفی با ۷۵۰ محصل و طلبه از ۳۵ ملیت مشغول به فعالیت است و جا دارد با توجه به ظرفیت اصفهان، جامعه مدرسین نیز در این استان تشکیل شود.

در پایان حجت‌الاسلام مهدی نیلی پور ضمن تاکید بر ضرورت تقویت فرهنگ مشاوره در سطح حوزه‌های علمیه افزود: با بحث طلاق در حوزه‌های علمیه مواجه شده‌ایم و دچار آسیب‌های خانواده‌های طلاب هستیم، لازم است از انسجام درونی خانواده‌های طلاب حفاظت کنیم.

رئیس مرکز مشاوره حوزه علمیه استان اصفهان با اشاره به ضرورت آموزش آداب حجره‌نشینی به طلاب عنوان کرد این مرکز تاکنون طلاب فراوانی را در این زمینه آموزش داده و این مبحث باید در کل کشور فراگیر شود.

نیلی‌پور در پایان یادآور شد: نمایشگاهی با موضوع جشن تکلیف توسط مرکز مشاوره حوزه علمیه استان اصفهان نیز برگزار می‌شود تا معرفی خوبی از ساختار اسلام به نوجوانان ارائه شود که این نمایشگاه تا ۲ ماه آینده در تکیه همدانیان اصفهان افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/مباحث/پ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *