20 ژوئن

ماه رمضان فرصتی برای گسترش سبک زندگی اسلامی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از راه ساجده،  عباس کیفی بجستانی،مدرس دانشگاه خراسان شمالی ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای ارزیابی خویشتن و تبلیغ آموزه های دین مبین اسلام و همچنین بهره گیری انسان از فیوضات و برکات این ماه بزرگ دانست.

این مدرس دانشگاههای استان بیان کرد: گسترش سبک زندگی براساس تعالیم و آموزه های دین مبین اسلام و سیره اهل بیت(ع) از سوی بانوان، تلاش دشمنان را برای تضعیف بنیان خانواده ناکام می کند.

وی اظهار داشت: رمز سعادت یاد همیشگی، مستمر و پیوسته خداوند متعال در زندگی است و ذکر طولانی و موقت هر چند در لحظه انسان را منقلب می کند اما استمراری ندارد و آثارش پس از مدتی از بین می رود.

کیفی بجستانی ماه رمضان را فرصت مناسبی در جهت گسترش سبک زندگی اسلامی در جامعه دانست و اظهار داشت: تبلیغ و ترویج دین و احکام اسلامی باید از اهداف مهم جلسات قرآنی در ماه مبارک رمضان باشد.

وی در ادامه برکات این ماه را برشمرد و افزود: گذشته از برکات مادی این ماه در این ماه محبت و مودت، عطوفت بندگان نسبت به یکدیگر افزایش پیدا کرده و همه خود را بر سر یک سفره که میزبان خدا است می بینند.

کیفی بجستانی گفت: بهره مندی و درک صحیح از برکات ماه مبارک رمضان، زمینه به دست آوردن مواهب و عطایای الهی را فراهم می‌سازد و در سایه این درک و شناخت است که نقش بی‌بدیل و آثار و فواید آن آشکار می‌گردد.

وی تاکیدنمود: توجه به برنامه‌های پویای مذهبی و اخلاقی و بسط مولفه‌ها و پیوندهای عرفانی ایام پرعظمت و لیالی گرانقدر ماه مبارک رمضان بر دیگر ماه‌های سال ، ‌جان ها را به وجد آورده و محیطی سرشار از نشاط و معنویت می‌آفریند.

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: میزان بهره‌مندی از این ماه به میزان آگاهی و معرفت افراد بستگی دارد و هر چقدر معرفت افراد در درک این ماه بیشتر باشد بیشتر از ثواب و عظمت این ماه نیز برخوردار خواهند شد و آنان که معرفت کمی دارند به اندازه همان معرفت خود از این ماه بهره خواهند برد.

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *