27 مارس

مبارزه با گناه تحجر نیست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  بام ایران خبر؛ حجت السلام و المسلمین محمد علی نکونام نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید باور ایمانی و اعتقادی جامعه جدی گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه اگر از باور ایمانی غافل شویم از بار اعتقادی نیز ضعیف هستیم تصریح کرد: همه امور ما باید گره بخورد به یک چیز و آن خدا است و غیر از این خسارت است.

حجت السلام نکونام ادامه داد: باور اعتقادی ضرورت مهم اجتماع است و اگر این باور قوی شد ما متحول نیز خواهیم شد.

وی بیان داشت: لازمه نظامی که اسلام را حاکم کند باور اعتقادی است و اگر غیر از این باشد شعار است.

حجت السلام و المسلمین نکونام با بیان اینکه یک سری باورهایی را باید حتما” روی آن متمرکز شویم بیان داشت: همه شما اصحاب رسانه باید از رسالت خود استفاده کرده و در راستای باورهای ایمانی و اعتقادی حتما” کار کنید.

وی افزود: اگر بخواهیم این باور و باورهای دیگر اثرگذار باشد باید از خودمان شروع کنیم و هیچ وقت به آن مقدار کاری که میخواهیم انجام دهیم بسنده نکنیم.

حجت السلام نکونام با بیان اینکه هرکدام از ما در حدی که می توانیم باید برای جامعه موثر باشیم و انجام وظیفه بکنیم بیان داشت: کار باور سازی سخت است و نباید آن را آسان تلقی کرد.

امام جمعه شهرکرد گفت: همه ما باید در میدان باشیم و نباید عرصه را خالی کنیم و باید به کارمان امید داشته باشیم.

جامعه ای که می خواهد در راه خدا حرکت کند باید بداند دشمنش ضعیف است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: دشمن هم پایه های نظامش ضعیف است و هم مکر او و ما باید باور کنیم که خدا با ما ست و ما را یاری می دهد.

حجت السلام نکونام با بیان اینکه ما باید روحیه جهادی داشته باشیم تا به مقصد برسیم بیان داشت: با سستی، بی حالی ، تبلی و منفعت طلبی نمی شود کاری را انجام داد.

ما باید به خود کفایی برسیم تا در برابر دشمن حرف برای گفتن داشته باشیم

امام جمعه شهرکرد گفت: همه ما باید تمام تلاشمان را به کار ببندیم تا به خود کفایی برسیم و در برابر دشمن حرف برای گفتن داشته باشیم.

حجت السلام نکونام اظهار کرد: همه این باورها منوط بر این است که جامعه ما تمام تلاشش را بکند تا به خود کفایی برسد.

وی با بیان اینکه جامعه ما باید تمام عیار رنگ و جلای دینی و اسلامی داشته باشد اذعان داشت: ظواهر جامعه تمام عیار اسلامی باشد و همه بینند که حرام پروردگار در آن نیست و اگر هست با آن مبارزه کنند واجبات پروردگار عمل شود و اگرجایی کوتاهی باشد دیده می شود.

حجت السلام نکونام اذعان داشت: اسلام جامعه ای می خواهد که احکام پروردگار در آن زنده باشد و ولنگاری با جامعه دینی ساز و کار نیست.

وی با بیان اینکه این روزها جلوی یک گناه گرفته می شود همه باید با آن موافق باشند نه مخالف بیان داشت: ای کاش روی همه بی مسئولیتی ها حساسیت نشان داده می شد.

نکونام افزود: وقتی دعواهای سیاسی در کشور بالا میگیرد باید در برابر اینها حساسیت به خرج داده شود و فضای کار فراهم شود.

وی با اذعان بر اینکه حساسیت ها آن طور که باید به خرج داده نمی شود عنوان کرد: بنده خواسته های به حق مردم را به جدیت در خطبه ها دنبال می کنم باید بخواهند تا مسئولین حساس شوند و بدانند که مطالبه مطالبه عمومی است.

نکونام با بیان اینکه من تنها به این دولت انتقاد نمیکنم بلکه بیشترین انتقادها را از دولت نهم و دهم نیز داشتم بیان داشت: ای کاش به دنبال اینها همه یکدست حساسیت به خرج می دادیم.

وی با اذعان بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف الهی است و باید به آن عمل کرد بیان داشت: ضرورت های جامعه برکسی پوشیده نیست  و من با نشاط و فرهنگ جامعه مشکلی ندارم فقط باید با فضای سالم همراه باشد.

حجت السلام نکونام در پایان با اشاره به اینکه ما همه در یک کشتی نشسته ایم و بعضی ها می خواهند این کشتی را سوراخ کنند عنوان کرد: اگر این کشتی سوراخ شود همه غرق می شوند و تنها معصیت این کشتی را می تواند سوراخ کند.

انتهای پیام/
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *