18 مارس

مراسم معنوی اعتکاف در ۴۰ مسجد شهرری برگزار می‌شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علی کنگرلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، اظهار داشت: در ایام البیض ماه رجب که از ۱۳الی ۱۵رجب می باشد مراسم معنوی اعتکاف در ۴۰مسجد شهرری برگزار می شود. 

وی افزود: امسال نیز همانند سال های گذشته مراسم عبادی اعتکاف در اکثر مساجد به‌خصوص مساجد جامع شهرستان برگزار می‌شود و برنامه های متنوعی جهت پربار نمودن آن در نظر گرفته شده است.

کنگرلو بیان کرد: اعتکاف سنت حسنه ای است که از دیر باز انجام می شده اما در نظام مقدس جمهوری اسلامی نهادینه و چشمگیرتر بوده است که امیدواریم شاهد حضور پرشور جوانان و نوجوانان در این مراسم معنوی باشیم. برنامه هایی که برای معتکفین اجرا می‌شود اعم از طرحهای کشوری مانند «با قرآن در زلال اعتکاف» حلقه های معرفتی نیز اجرایی می‌گردد.

وی ادامه داد: برنامه های دیگری از قبیل قرائت و ختم قرآن کریم، برپایی نمایشگاه کتاب، اجرای مسابقات کتابخوانی و فرهنگی، توزیع بسته های فرهنگی و برپایی جلسات مشاوره و پرسش و پاسخ توسط روحانیون و ائمه جماعات برای این مراسم معنوی در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری اظهار امیدواری کرد امسال نیز همانند سنوات گذشته استقبال جوانان و نوجوانان از این طرح پرشورتر باشد.

کنگرلو تصریح کرد: تشکیل ستاد با حضور ائمه جمعه شهرستان، مرکز رسیدگی به امور مساجد، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و دیگردستگاههای فرهنگی وائمه جماعات مساجد، تبلیغات شهری وفضای مجازی و ابلاغ آئین نامه اجرایی به مساجد از دیگر اقدامات در این زمینه است. 

 وی در پایان خاطرنشان کرد: مراسم معنوی اعتکاف در سال۹۷ از روز شنبه ۱۱فروردین آغاز وتا ۱۳فروردین ماه ادامه دارد و با انجام اعمال ام داود به اتمام می رسد و لذا علاقمندان برای شرکت در این مراسم جهت ثبت نام می توانند به مساجد مراجعه نمایند. 

انتهای پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *