8 دسامبر

مراکز علمی مرجع حل اختلافات مذاهب است/ تشیع انگلیسی به دنبال تشدید منازعات و درگیری‌هاست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه خبری  تهران نیوز ، سیدمحمد حسینی، وزیراسبق ارشاد در جشن وحدت که شب گذشته در سالن شهید ماموستا شیخ الاسلام دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه تفرقه‌افکنی‌هایی در حال پراکنده‌شدن در جهان اسلام است، اظهار داشت: ما سفری به اندونزی داشتیم و با وزیر فرهنگ این کشور دیدار کردیم یکی از شبهاتی که برای این وزیر فرهنگ مطرح بود، قائل بودن تشیع به نجاست اهل سنت بود، من این موضوع را تکذیب کردم و گفتم که حتی برخی از مراجع ما به پاک بودن ذاتی اهل کتاب معتقد هستند مگر اینکه به عنوان مثال از مشروبات الکی استفاده کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه برخی نمی‌خواهند وحدت محقق شود گفت: ما اگر دم از وحدت می‌زنیم، استنادمان بر آیات قرآن کریم است که بزرگان ما همواره به آن‌ها تاکید می‌کنند.

وی با بیان اینکه کسی که رسانه تاثیرگذارتری دارد، می‌تواند نفوذ و سیطره‌اش را هم گسترش دهد، تصریح کرد: ما هم می‌توانیم پیام خودمان را به دنیا برسانیم و به نسبت‌های نادرستی که به ملت ما روا می‌دارند، مهر باطل بزنیم. 

حسینی خاطرنشان کرد: دانشجویان تقریب مذاهب باید به زبان‌های انگلیسی و عربی مسلط باشند و وسعت تبلیغاتشان را تا فراتر از مرزهای کشور گسترش دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه ما در کنار اوامر ایجابی باید مسائل تفرقه‌انگیز را هم مد نظر داشته باشیم و ابزار دشمنان برای تشدید اختلافات را شناسایی کنیم، گفت: اختلافاتی موجود است اما ما مرکز و مرجع حل این اختلافات را مراکز علمی می‌دانیم.

وی افزود: داعش و گروهک‌های تکفیری حدود ۶ هزار عامل انتحاری را پرورش داده بودند تا جان شیعیان و مردم بی‌گناه را بگیرند؛ کدام دین چنین نسخه‌ای را تجویز می‌کند؟

حسینی با اشاره به اینکه علمای علم‌ تفسیر صفت “رئوف” و “رحیم” را فقط به شخص پیامبر گرامی اسلام اختصاص داده‌اند، اظهار داشت: ایشان در برابر سران کفر باصلابت می‌ایستادند اما نسبت به توده‌های مردم با رحمت رفتار می‌کردند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه گروه‌های تروریستی ماموریت دارند تا حواس مسلمانان را پرت کنند و آن‌ها را از شناسایی دشمنان اصلی‌شان غافل بدارند گفت: در جنگ ۶ ساله سوریه مشاهده کردید که اقدامات وحشی‌گونه آن‌ها باعث ارسال چهره‌ای بد از اسلام به دنیا و جهانیان شد.

حسینی افزود: آمریکایی‌ها تلاش بسیاری کردند تا بوکمال را از دست ندهد. از طرفی هم می‌گفتند که علیه این گروهک‌ها ائتلاف تشکیل داده‌اند اما سردار همدانی‌ها و شهیدحججی‌ها بودند که در برابر دشمنان سینه سپر کردند و آن‌ها را شکست دادند.

وی با اشاره به اینکه برخی از سران کشورهای همسایه ‌هم مبارزه با داعش را بی‌فایده می‌دانستند و به ما توصیه می‌کردند که از مبارزه با آن‌ها دست برداریم تصریح کرد: متاسفانه برخی از افراد داخلی هم در این باره نظر می‌دادند و این نظرات را همراهی می‌کردند.

وزیر اسبق ارشاد افزود: آن‌ها هنوز داعش تمام نشده می‌خواستند در لبنان ایجاد تنش کنند اما نمی‌دانستند که سطح آگاهی مردم بالا رفته و مردم خدمات حزب‌الله لبنان را دیده‌اند.

حسینی با اشاره به اینکه تنها کشوری که از استقلال کردستان حمایت کرد، رژیم صهیونیستی بود اظهار داشت: با اقدام به جا و مناسب، کرکوک از دست آن‌ها گرفته شد اما ما باید بدانیم که دشمنان بیکار ننشسته‌اند و بی‌برنامه نیستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه ما باید حواسمان به تشیع انگلیسی هم باشد چون آن‌ها به دنبال تشدید منازعات و درگیری‌ها هستند، گفت: آن‌ها در برابر هفته وحدت ما هفته برائت را پایه‌گذاری کردند و قصد اختلاف‌افکنی دارند.

وی افزود: مدیر یکی از شبکه‌های تلویزیونی وابسته به تشیع انگلیسی می‌گفت که تاثیر این شبکه از هزاران مسجد و منبر بیشتر است و جهاد زبانی را مهم‌ترین و موثرترین تبلیغ دانست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *