22 جولای

مسئولان کشور، شیعیان کشمیر را فدای پول نفت نکنند/ کودتای ترکیه جنایات کشمیر را به حاشیه برد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله نجم الدین طبسی، استاد درس خارج حوزه در گفت و گو با خبرنگار بین الملل صبح توس با بیان اینکه دوران تلخ مسلمان کشی را سپری می کنیم، اظهار کرد: اگر امروز مسلمانان کشمیر به دست حکومت هندوی کافر کشته می شوند گناهش نه تنها به گردن حاکمیت کشور، بلکه در درجه اول به گردن داعش و حامیان این گروه تروریستی است که قبح ریختن خون مسلمانان را از بین برده اند.

 

وی خاطر نشان کرد: اگر در بلاد اسلامی صدها نفر جان خود را از دست دهند و به قتل برسند هیچ برخوردی حتی از سوی حکومت های اسلامی صورت نمی گیرد همچنین مراکز فرهنگی و دینی و رسانه های اسلامی نظیر شبکه الازهر و زیتون نیز نسبت به پوشش این اخبار بی توجهی می کنند.

 

این استاد درس خارج حوزه با اشاره به جنایات آل سعود و داعش، تصریح کرد: امروز در شبه قاره هند جنایاتی رخ می دهد که  درسطح جنایات آل سعود در یمن؛ جنایات رژیم صهیونیستی اسرائیل در فلسطین و داعش در میانمار است با این وجود شاید بر اساس برخی توافق های از پیش تعیین شده جهان در مقابل این جنایات سکوت کرده است.

 

وی با بیان اینکه جنایات علیه مسلمانان کشمیر قریب بر ۳هزار تن مجروح و ۱۰۰ ها شهید برجای گذاشته است، اضافه کرد: اکثر شهدا و مجروحان در این فاجعه شیعه و پیرو مکتب اهل بیت(ع) هستند از این رو رسانه ها باید در پوشش اخبار و اطلاع رسانی به عموم مردم کوشا باشند و همچنین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز مسئول است که این جنایات را به گوش مردم برساند.

 

آیت‌الله طبسی بیان کرد: هیچ کس نمی داند کودتای ترکیه آیا زیر سر آمریکا بوده و یا اینکه اردوغان آن را برای تثبیت حکومت خود به راه انداخته است اما آنچنان در تمام شبکه ها و رسانه ها مطرح شد که عمق فاجعه و جنایات علیه مردم مسلمان کشمیر در حاشیه قرار گرفت و این دقیقا خواسته کشور های غرب بوده است.

 

وی با بیان اینکه غرب با اساس دین مبین اسلام مشکل دارد، افزود: از این رو نمی توان گله کرد که شبکه های غربی به همان اندازه که به آل سعود توجه نشان می دهند فجایع کشمیر را مورد توجه قرار دهند اما می توان این توقع را از مسئولین کشور خودمان داشته باشیم که شیعه را فدای مسائل مادی و پول نفت نکنند.

 

این استاد درس خارج حوزه با اشاره به اینکه مسلمانان کشمیر به ولی فقیه ارادت ویژه ای دارند، عنوان کرد: پایبندی مردم کشمیر و بحرین به مسائل دینی کم نظیر است از این رو دیپلمات ها و وزیر امور خارجه باید توجه کنند که شیعیان این منطقه را فدای مسائل مادی نکنند.

 

وی با تأکید بر اینکه در مسئله کشتار شیعیان گرفتار مسائل سیاسی نشویم، اظهار کرد: وزارت خارجه ایران برای اینکه مردم و رضایت خدا را از دست ندهد، باید موضع خود را مشخص کرده و حرف خود را صریح بیان کند حتی اگر گوش جهان بدهکار نباشد.

 

آیت‌الله طبسی با اشاره به اینکه هر کشوری اهرم فشار دارد، ابراز کرد: دیپلمات های کشورمان از موضع قدرت و با ادبیات روز در مورد جنایات علیه مسلمانان کشمیر حرف بزنند و کشمیر را مانند فلسطین مورد توجه ویژه قرار دهند.

 

انتهای پیام/رض

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *