5 مارس

مسئول خائن از نگاه امام علی (ع) کیست؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حضرت امیر (ع) درباره شاخص سنجش خیانت اقتصادی یک مسئول حکومتی فرمودند:

«دَخَلْتُ بِلَادَکُمْ بِأَشْمَالِی هَذِهِ وَ رِحْلَتِی وَ رَاحِلَتِی ها هِیَ فَإِنْ أَنَا خَرَجْتُ مِنْ بِلَادِکُمْ بِغَیْرِ مَا دَخَلْتُ فَإِنَّنِی مِنَ الْخَائِنِینَ»

با این لباسی که بر دوش دارم و این مرکبی که بر آن سوار هستم، داخل شهر شما شدم. پس اگر از شهرتان خارج شدم و به غیر از چیزهایی که با آن وارد شدم، چیز دیگری داشتم، همانا من از خیانتکاران هستم.

منبع: الغارات، ج ۱، ص ۶۸- وسائل الشیعه، ج ۱۱، ص ۸۳

طرح دو فوریتی «اعاده اموال نامشروع مسئولان» در مجلس شورای اسلامی در حال جمع آوری امضاست که تا کنون بیش از ۱۰۰ نماینده مجلس این طرح را امضا کرده اند.

بر اساس این طرح قرار است کمیته ای ۷ نفره اموال و دارایی تمام مسئولان دولتی و حکومتی از اول انقلاب تاکنون یعنی ۴۰ سال گذشته را بررسی کند و هرگونه اموالی که به شکل نامتعارف ونامشروع به مالکیت یک مسئول درآمده باشد، به نفع بیت المال ضبط و صرف ۲ کار یعنی رفع فقر و اشتغالزایی جوانان شود.

در مقدمه توجیهی این طرح، یکی از دلایل طراحان دستورات دینی در این خصوص اعلام شده است که امید می رود با تصویب و اجرای این طرح، اقدامی مبارک در بررسی اموال و قطع دست مسئولانی که به بیت‌المال تعدی کرده‌اند، به سرانجام برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *