13 دسامبر

مسابقات قرانی عترت بسیج در دلوار برگزار شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از سپاس؛ عبدالرضا جمشیدی دبیر برگزاری دومین مسابقات قرانی در بخش دلوار، اظهار داشت: این دوره مسابقات قرآن به نام عترت بسیج با همکاری حوزه های مقاومت دلواربا حضور ۱۵۰ نفر از برادران با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی افزود: این رقابت ها با گزینش افراد مشخص شده و منتخبان قشرها و رده‌های مختلف بسیج دردلوار می باشد که در رشته های مختلف قرانی به رقابت پرداختند.

وی بیان کرد: این افراد از ارکان حلقه‌های صالحین شامل مربیان، متربیان، سرگروه و مدیران قرآنی بوده و از بین نزدیک به ۲۰۰ نفر انتخاب شده‌اند.

دبیر برگزاری این مسابقات با اشاره به فعالیت ۴۵ حلقه صالحین دراین بخش بیان کرد: ۴ محور “تربیت”، “مهارت”، “معرفت” و “بصیرت” در دستور کار حلقه‌های صالحین قرار دارد که برنامه‌ها و مسابقات قرآنی با هدف افزایش معرفت و مهارت اعضا هر سال برگزار می‌شود.

 جمشیدی عنوان کرد: مسابقات قرآن و عترت بسیج هر سال با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت حافظ قرآن و اعتلای فرهنگ قرآنی در بین بسیجیان برگزار می‌شود.

وی افزود: این دوره مسابقات در دو سطح سنی زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال و در رشته‌های حفظ کل، حفظ ۲۰ جز، حفظ ۱۰ جز، حفظ ۵، حفظ ۳ جز، حفظ یک جز، قرائت، مفاهیم، نهج البلاغه، اذان و ترتیل برگزار شده است.

جمشیدی با بیان اینکه این مسابقات، مقدمه‌ای برای تدبر در قرآن است، تصریح کرد: پس از تدبر باید به مرحله عمل رسیده و این کار تا جایی ادامه یابد که زندگی ما قرآنی شود.

وی با بیان اینکه داشتن زندگی قرآنی از شاخصه‌های سبک زندگی اسلامی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند، گفت: دشمنان در تلاشند تا مردم جامعه ما به ویژه نسل جوان را با قرآن بیگانه کنند و در چنین شرایطی باید هوشیار بوده و قرآن و عترت جدا نشویم تا به راه رستگاری و هدایت دست یابیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *