5 اکتبر

مشرف شدن ۳۰۰ کاروان به عتبات در ایام عاشورا

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش فارس، محمد جواد دانشیار با بیان اینکه اعزام‌های روزهای ۱۶، ۱۷و ۱۸ مهرماه با افزایش ۱۰۰ در صدی نسبت به روزهای عادی برنامه‌ریزی شده است، گفت: از روز ۱۶ مهر روزانه حدود ۱۰۵ کاروان برای عتبات اعزام خواهیم داشت یعنی روزانه حدود ۴۵۰۰ زائر و در این ۳ روز از بیش از ۱۳۰۰۰ زائر از مرزهای زمینی و هوایی استقبال خواهیم کرد.


برنامه‌ریزی برای ورود ۳۰۰ کاروان طی ۳ روز 

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق افزود: در این راستا مسئولین شرکت شمسا به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا برای بیش از ۳۰۰ کاروان که طی ۳ روز به عتبات عالیات وارد می‌شوند بهترین و مناسب‌ترین ساختمان‌های موجود را اجاره کنند.

اجرایی شدن تردد ۱۰ اتوبوس به سامرا از فروردین تا خرداد  طبق نظر شورای امنیت ملی
وی همچنین با اشاره به تمایل زائرین برای سفر به سامرا گفت: با امکاناتی که شرکت شمسا فراهم کرده موضوع سفر زیارتی سامرا در دستور کار دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق قرار گرفت.

دانش یار افزود: در این راستا با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق و شورای امنیت ملی از فروردین تا نیمه خرداد، تردد ۱۰ دستگاه اتوبوس به صورت روزانه جهت حضور در سامرا اجرایی شد.

اعزام به سامرا در برخی روزها تا ۸۵ کاروان 

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق افزود: با افزایش پوشش امنیتی این تردد به ۲۰ و بعد به ۳۰ دستگاه اتوبوس افزایش یافت و از ایام عرفه بنا شد که هر کدام از کاروان‌ها که مشتاق باشند به سامرا اعزام شوند.

وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل، از ایام عرف تاکنون به هر کاروانی که تقاضای حضور در سامرا را داشته است، پاسخ مثبت داده‌ایم و برخی روزها تا ۸۵ کاروان را به سامرا اعزام کرده‌ایم.

مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق در پایان گفت: به شرط وجود شرایط امنیتی مناسب، امیدواریم زائرینی که تاسوعا و عاشورا در کربلای معلی حضور داشته و تمایل به حضور در سامرا دارند به این شهر اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *