8 جولای

معرفت و اخلاص لازمه کار مداحان جوان و نوجوان تازه وارد به عرصه مداحی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مادحین؛ اصغر زراعتی مداح و پیشکسوت عرصه مداحی اهل بیت(ع)در گفتگوی خبری، اولین ابزار مورد نیاز جوانان و نوجوانان پیرامون حضورشان در عرصه مداحی را، شناسایی هدف عنوان کرد و گفت: جوان هایی که می خواهند وارد عرصه مداحی و مدح و منقبت ائمه معصومین(ع) شنوند، اولین ابزاری که نیاز دارند این است که هدف را بشناسند و بدانند که برای چه بزرگوارانی(ائمه معصومین)می خواهند مداحی کنند.

وی شناخت، معرفت و اخلاص را لازمه مداحان جوان و نوجوان تازه وارد شده به عرصه مداحی دانست و افزود: مداحان جوان و نوجوان ابتدا باید شناخت و معرفت خودشان را بالا ببرند و پس از آن، به یکی از ابزارهایی که نیاز دارند این است که در این بخش، باید با اخلاص قدم بردارند.

وی گفت:جوان ها و نوجوان ها عشقشان مداحی اهل بیت(ع)باشد و مداحی برای آنها شغل قلمداد نشود.

این مداح اهل بیت(ع) در توصیه به مداحان جوان و نوجوان، مردمی بودن و ارتباط با مردم را از دیگر نکات لازم برای آنها در عرصه مداحی تصریح کرد و گفت:مداحان جوانان و نوجوان که وارد عرصه مداحی می شوند، مردمی باشند، یعنی این که بتوانند با مردم کوچه و بازار و مستمع هایشان ارتباط برقرار کنند، چه از باب اینکه جذب تعدادی از جوان ها را داشته باشند و چه اینکه در جلسات با مردم ارتباط برقرار کنند.

این پیشکسوت عرصه مداحی شفاعت اهل بیت(ع) را مزد مداحی مداحان دانست و اظهار کرد: بعضی از مسائل که کمتر به آنها پرداخته می شود این است که مداحان جوان برای خود اهل بیت(ع) بخوانند و انگیزه مالی نداشته باشند.

عضو فعال مجمع الذاکرین اصفهان در ادامه مطرح کرد: مداحی اگر چشمش به دست بانی باشد که پاکتی را به او بدهند، قافیه را باخته است.

به گفته وی، اگر از خود ائمه معصومین(ع)، چشم امیدشان چه از نظر معنوی و شفاعت یعنی مزد مداحی آنها، شفاعت اهل بیت(ع) باشد و در مسائل مادی نیز از خود اهل بیت(ع)بگیرند، هرچه بخواهند به آنها می دهند.

وی در توصیه آخر به مداحان جوان و نوجوان، احترام به پیرغلامان و رعایت ادب را نکته ای مهم در حوزه مداحی آنها عنوان کرد و گفت: مداحان جوان و نوجوان عزیز رعایت ادب را داشته باشند و به پیرغلامان و پیشکسوتان احترام بگذارند.

انتهای پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *