10 مه

منبرهای مبلغان بر محور قرآن باشد/ برخوردهای عملی سازنده تر از سخنرانی های طولانی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز؛ حجت الاسلام محسن قرائتی پیش از ظهر امروز در مجمع بزرگ مبلغان و روحانیون اصفهان که به همت سازمان تبلیغات اسلامی در مدرسه صدر بازار برگزار شد، اظهار کرد: یکی از رسالت های سنگین حوزویان و روحانیون در قبال جامعه، بحث قرآن است.

وی با بیان اینکه ما در روز قیامت باید پاسخگوی آنچه که برای قرآن کرده و نکرده ایم باشیم، گفت: قرآن مورد غفلت قرار گرفته است، بنابراین روحانیون باید پیش قراولان رفع مهجوریت قرآن در جامعه باشند.

مفسر قرآن کریم تصریح کرد: روحانیون مراقب باشند که عده ای با مطرح کردن سوالات غیر مبتلاء به جامعه، سعی در به انحراف کشیدن روحانیون از مسیر اصلی هستند که لازم است پاسخ به شبهات را فراموش نکنیم.

وی افزود: مبلغ نباید اخمو باشد، مواجه با لب خنده و خوش رویی بامردم سبب نفوذ و تاثیرگذاری تبلیغ می شود، حوزه های علمیه باید یک سایت خنده حلال داشته باشند، ما با خنده می توانیم بسیاری از معارف اسلامی را در جامعه تبیین کنیم.

حجت الاسلام قرائتی عنوان کرد: یک روحانی خوب باید از مردم، در مردم و با مردم باشد، برخوردهای عملی سازنده تر از سخنرانی های طولانی است.

وی تاکید کرد: با فطرت مردم بازی نکنید و برای خود کسوت قائل نشوید، از هر فرصتی برای تبلغ دین و قران استفاده کنید، از تعطیلات حوزه بهره برده و مهارت و بنیه علمی خود را تقویت کنید، تفسیر نور در روزهای تعطیلی حوزه نگاشته شد.

دبیر ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: یک مبلغ باید به منبر و مسجد خود قانع نباشد، بامردم رو در رو سخن بگوید و تبلیغ کنید، به موضوعات مبتلا به جامعه پرداخته و به نحوی سخن بگویید  که امام زمان(عج) از شما راضی باشد.

وی گفت: یکی از مشکلات ما این است که گاهی روی منبرها مطالبی گفته می شود که ضدیت با قرآن دارد، منبرها باید قرآن محور باشد، سعی کنیم از بیان اصطلاحات پرهیز کنیم، زبان قرآن زبان مردم است.

حجت الاسلام قرائتی خاطرنشان کرد: در هیچ زمان توجه به روحانیت به اندازه امروز نبوده است، ولی روحانی  که دارای مهارت باشد، مهارت قصه گویی و داستان گویی و قران خوانی و تفسیرگویی و احکام بلد باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *