1 نوامبر

موکب حضرت معصومه(س) با هدف نشر معارف اسلام راه اندازی شده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد جواد جهانگیر زاده در گفتگو با خبرنگار  قم فردا با اشاره به اینکه این موکب برای تکریم زائران امام حسین(ع) در عظیم ترین اجتماع شیعیان برپا شده است، اظهار داشت: اربعین ازعظیم ترین اجتماعات شیعیان ومسلمان برای پاسداشت قیام امام حسین(ع) است.

وی ادامه داد: موکب حضرت معصومه(س) در عمود ۱۰۸۰ مسیر نجف تا کربلا قرار دارد و از ویژگی های این موکب قرار گرفتن در ۲۰کیلومتری کربلا و حلقه حفاظتی ماموران عراقی می باشد.

مدیر موکب حضرت معصومه(س) در مسیر نجف تا کربلا افزود: زیر ساخت های این موکب در حد توان آماده شده است و در آنجا حسینیه، محل اسکان برادران و خواهران، سرویس های بهداشتی و حمام، تامین آب از طریق حفر چاه انجام گرفته است که می توان گفت ۶۰درصد در این موکب پیشرفت حاصل شده است.

وی با اشاره به اینکه این موکب نزدیک به مدینه الزائر عتبه حسینی قرار دارد، بیان داشت: در تلاش هستیم تا این موکب را به نوعی آماده سازی کنیم تا در طول سال یه زائران خدمات دهی کند اما این آستانه باحضور نزدیک به ۳۰۰ نفر از خادمان آستان در ده روز به زائرین خدمت رسانی خواهد کرد.
جهانگیرزاده با اشاره به اینکه تفاوت این موکب با موکب های دیگر در خدمات فرهنگی می باشد، عنوان کرد:  برگزاری سخنرانی، مرثیه خوانی با حضور مداحان، برگزاری نماز جماعت،  برگزاری ختم قرآنی، اجرای برنامه تواشیح، نمایشگاه معرفی حضرت فاطمه معصومه(س)،  قرائت زیارت حضرت فاطمه معصومه(س)، پاسخ به شبهات، نمایشگاه اربعین، ثبت عکس اربعین، اعزام خادمین، فضای سازی در موکب و راه اندازی رادیو موکب، برگزاری مسابقات خیابانی از جمله برنامه های این ایام در موکب آستانه خواهد بود.

وی بابیان اینکه این آستانه درحوزه رسانه فعالیت های کرده  و از جلمه آن تنها در حوزه سیما بیش از ۱۲۰ هزار دقیقه برنامه از سوی شبکه ملی پخش شده افزود:  یکی از آن برنامه ها که درسیما پخش شد معرفی شخصیت حضرت فاطمه معصومه(س) درموکب ۱۰۸۰ بود.
 معاون اجرایی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با بیان اینکه این موکب با هدف بستر سازی ونشر معارف اسلام راه اندازی شده گفت: تولید کلیپ، خبر، استقرار تیم ۳۵ نفره خبرنگاران، برگزاری مراسم اربعین به صورت مستقیم از سوی صدا وسیما از جمله برنامه های این موکب خواهد بود.
وی عنوان کرد: دراین موکب روزانه از۲۵۰هزار نفر پذیرایی وبه بیش از۵ هزار نفرمی توان به صورت شبانه اسکان داد.
جهانگیر زاد بابیان اینکه حسینیه حضرت فاطمه معصومه(س) با ظرفیت۳ هزار نفر برای اجرای برنامه های فرهنگی ومذهبی آماده خدمت رسانی به زائرین اربعین است، گفت: امور رسیدگی به گمشده گان، شستشوی لباسها، ارائه خدمات درمانی با حضور ۴۰نفر از پزشکان و متخصصین، برقراری  امنیت برای زائرین اربعین ازدیگر خدمات موکب آستانه مقدس خواهد بود.

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *