16 اکتبر

نابینایانی که حافظ قرآن شدند + عکس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آران مغان، امروز، ۲۴ مهرماه، بنام روز جهانی نابینایان (عصای سفید) نامگذاری شده است. اﯾﻦ روز در ﺟﻬﺖ اﻫﻤﯿﺖ ﺑﻪ روﺷﻨﺪﻻن، ﺗﻮﺟﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﻪ ﻣﺸﮑﻼت آﻧﻬﺎ و اﯾﺠﺎد ﻣﺤﯿﻂ ﻫﺎی ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮای اﺳﺘﻔﺎده ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن از ﻋﺼﺎی ﺳﻔﯿﺪ اﺳﺖ.

 

هستند افراد نابینایی که با وجود این سختی‌ها در راه حفظ قرآن و فراگیری این کلام الهی قدم گذاشته‌اند، افرادی که با وجود نابینا بودن و امکانات کم به صورت شنیداری و از طریق استماع به تلاوت‌های قاریان مورد علاقه شان یا به صورت شخصی و یا با تلمذ در محضر اساتید و بهره گرفتن از آنها و یا استفاده از برنامه مؤسسات قرآنی در این راه گام نهاده‌اند.

 

با همه‌ی این مشکلات، در شهرستان پارس آباد حافظان نابینایی هستند که با وجود کمترین امکانات توانستند کتاب الهی را با وجود همه رنج‌ها و آلام ناشی از بی نصیب بودن چشم حفظ کنند؛ در همین ارتباط کانون بسیج هنرمندان با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی پارس آباد، برای پاسداشت زحمات این عزیزان در حاشیه نشست کتابخوان این شهر در اقدامی ارزشمند به تجلیل از روشندلان حافظ قرآن کرد.

 

اقدامی که می تواند موجب تشویق و ترغیب این روشندلان شده و آنها را مصمم به منظور نشان دادن خود در اجتماع و نمود استعدادهایشان کند.

 

افشین خاک‌نژاد مسئول کانون بسیج هنرمندان پارس آباد در این باره می گوید: خوشحال هستیم که روشندلان سخت‌کوش پارس آبادی به رغم برخی نارسایی‌ها توانستند در عرصه آموزش فهم و علوم قرآنی پیشتاز عمل کنند.

 

وی ادامه داد: مربی این روشندلان قرآنی خانم ایمانپور از مربیان حلقه صالحین کانون بسیج هنرمندان بوده که مدت ۱۲ سال است به تدریس قرآن مشغول می باشد و سه سالی است که مشغول فراگیری قرآن به روشندلان نابینایان است.

 

مسئول کانون بسیج هنرمندان پارس آباد خاطرنشان کرد: زهرا آقامعلی اوغلی حافظ ۳ جزء قرآن، زهرا عظیمی حافظ ۲ جزء قرآن، سمیه ایمانپور روخوانی، ثریا عباسی روخوان، حدیقه عالشی روخوانی قرآن، داوود علیزاده ۲ جزء قرآن، ایمان علیزاده ۲ جزء قرآن، رضا کریم پور روخوانی قرآن و رقیه ایمانپور مربی قرآنی از جمله حافظانی بودند که تجلیل شدند.

 

در حال حاضر نابینایان با مشکلات زیادی برای زندگی مواجه هستند که تحصیل، اشتغال، ازدواج، مناسب سازی محیط شهری برای تردد، عدم دسترسی به حداقل امکانات و حقوق شهروندی، نبود وسایل توانبخشی و کمک توانبخشی استاندارد مانند عصا و … از مهمترین آنها است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *