12 سپتامبر

نسبت به فساد و تبعیض در هیئت‌ها روشنگری شود / انقلاب با کربلا صورت گرفت و نگه داشتن آن با محرم و صفر است

رییس بنیاد بین المللی غدیر با بیان اینکه وظیفه اول مداح این است که باید سیره امام، راه امام و منش امام را معرفی کند اظهار داشت: اولین قدم امام برداشتن فساد از فساد اخلاقی اعتقادی و عملی است.

وی با اشاره به اینکه امام حسین در بیانات خود فرمودند برای امر به معروف و نهی از منکر آمده است گفت: سخنرانان و مداحان باید نسبت به سیاست بازی، برخورد با حزب‌اللهی‌ها و انگ زدن به انقلابی‌ها و تندرو خواندن آ‌ن‌ها روشنگری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان اینکه  دروغ و ربا مملکت را نابود می‌کنند اظهار داشت: در کنار این مسئله، مسئله بداخلاقی‌ها و بسته شدن دربها به روی مردم  باید در مجلس امام حسین علیه‌السلام تببین شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه در ایران امنیت مثال زدنی داریم که خیلی از کشورها ندارند گفت: امنیت مال سکولارها نیست بلکه از شهدا و روحیه شهادت طلبی است و نفس امام حسین علیه‌السلام است. امام حسین برای امنیت خون مبارک علی اصغر علیه‌السلام را دادند.

وی با بیان این‌که امام حسین علیه‌السلام دومین هدف را در بیاناتشان فرمودند «فساد، تبعیض و بی عدالتی گسترده شده و با تذکر حل نمی‌شود»، تصریح کرد: در مقابل رشوه روشنگری کنید، بیکاری جوانان معلول تبعیض است و این فاصله طبقاتی ناشی از ظلم است.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با اشاره به اینکه امام حسین در سخت‌ترین شرایط رعایت اخلاق را کردند افزود: باید این پرچمداران امام حسین علیه‌السلام که پیر غلام امام هستند با هر کسی که بباید با روی روشن و گشاده برخورد کنند، این هیات پدرتان نیست هیات امام حسین علیه‌السلام است و شما کفش جفت‌کن‌های مهمان‌های امام حسین علیه‌السلام هستید.

عضو شورای مدیریت حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه ما آخر عمرمان است و این ارث باید بماند گفت: جوانانی که روحیه اینگونه دارند مسئولیت را روی دوش آن‌ها بگذارید، نکند این ارث بعد ما خاموش شود.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌دانید در مدارس چه بلایی سر بچه‌های شما می‌آوردند؛ از مهد کودک تا دانشگاه، این هیاتها پایگاهی است که بیمه می‌کند، تا به امروز دین و ناموس ما را مجالس امام حسین علیه‌السلام نگه داشته است، لذا خوش اخلاقی با مهمانان امام حسین علیه‌السلام است سخت‌گیری نکند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه انقلاب ما مولود عاشورا و امام حسین علیه‌السلام است، اظهار داشت: انقلاب با کربلا صورت گرفت و نگه داشتن آن با محرم و صفر است.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان اینکه کسی مقابله ولی فقیه باشد مخالف اهل بیت علیهم‌السلام است، گفت: حاصل خون شهدای ما حاکمیت خدا و پرچم ولایت فقیه است و امام آمد و این پرچم را بلند کرد، شما هیاتها در کنار ولی فقیه پرچم این انقلاب را به دست امام زمان بدهید.

وی با مفید دانستن رقابت صحیح تصریح کرد: هیئت‌ها سعی کنند رونق بیشتری داشته باشند اما هیات علیه هیات یا مداحی علیه مداحی نباشد، مشوق هم دیگر باشید و مهمانی هم‌دیگر بروید و مشاوره داشته باشید.

متولی حوزه علمیه امام خمینی(ره) تهران با تاکید بر حفظ اخلاص و اینکه نوکر اگر اخلاص نداشته باشد پیش امام حسین علیه‌السلام جای ندارد، تصریح کرد: برای امام حسین علیه‌السلام کار کنید و دشمنان را به موافق تبدیل کنید، برای خدا کار کنید تا نرنجید و بی‌توقع برای امام حسین علیه‌السلام قدم بردارید.

انتهای متن/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *