11 ژوئن

هدف از روزه گرفتن همان قرب الهی و نزدیک شدن به پروردگاراست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد حیدری زاد در گفت‌وگو با اروم نیوز، با اشاره به فضایل ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در بین ماه های سال ماه رمضان برای مسلمانان از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و ماه رمضان در روایات اسلامی جزء برترین ماه سال و ماه میهمانی خدا دانسته معرفی شده است.

وی، افزود: ماه رمضان ماه انسان‌ساز است چراکه تمام اسلام را می‌توان در این‌یک ماه آن را درک کرد و افراد باید توجه ویژه‌ای به این ماه داشته باشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی، بیان کرد: ماه مبارک رمضان زمینه‌های سعود انسان را به قله‌های رفیع معنوی و عرفانی فراهم می‌کند چراکه اراده خداوند به این تعلق پیدا می‌کند که انسان‌ها در این شب و روزها بتوانند روزه‌بگیرند و به مقامات والای معنوی برسند.

وی، ادامه داد: وقتی‌که ما به درسخنان پیامبر مروری کنیم خواهیم دید تأکیدات زیادی برای افطاری دادن داشته است چراکه افطار دادن یک نفر در ماه رمضان برابر با ثواب آزاد کردن بنده است و یا اینکه اگر یک آیه از قرآن در ماه رمضان خوانده شود ثواب آن برابر باختم قرآن بوده و اینان به این معنی است که خداوند سفره بیکران خود را برای بندگان خود گشوده است.

حیدری زاد، تصریح کرد: هدف از روزه گرفتن همان قرب الهی و نزدیک شدن به پروردگاراست و فضائل و ثواب‌هایى که براى ماه مبارک رمضان و روزه‌داری ذکرشده شامل افرادی است که حقیقت آن را درک نموده و به آن عمل کرده‌اند چراکه روزه‌داری تنها خودداری از خوردن و آشامیدن نیست بلکه تمام اعضا و جوارح خود را از گناه و محرمات حفظ کند.

وی، افزود: آن فردی که روزه گرفتن را برای خود شرافت و عزت بداند یقیناً این فرد در پیشگاه خداوند از جایگاه بخصوصی برخوردار خواهد شد و انسان باید با این مبنا وارد ماه رمضان شو دو این روزها مانند یک فرصت طلایی و به‌عنوان یک توفیق الهی و به‌عنوان شرافت انسانی نگاه کند و جلو پیش برود.

مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی، اظهار داشت: اگر از بعد اجتماعی بخواهیم به موضوع رمضان نگاه کنیم باید فاصله‌های بین فقیر و غنی و دارا و ندارکم کنیم و افراد ثروتمند به فکر فقیران باشند و صله‌رحم داشته باشند چراکه صله‌رحم قلب‌ها را به هم نزدیک می‌کند و ماه رمضان زمینه‌ای جهت سلامت اجتماعی و نزدیکی قلب‌ها به هم دیگر است.

حیدری زاد در خصوص اعمال ماه رمضان، خاطرنشان کرد: در این ماه عبادت از ثواب بیشتری نسبت به ماه‌های دیگر دارا است و نیز حتی نفس کشیدن در این ماه عبادت به شمار می‌رود و همچنین خواندن یک آیه از قران برابر باختم آن است.

وی، با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) در پرسش از پیامبر اکرم (ص) گفت: دوری از محرمات و کارهای گناه بهترین عمل در نزد خداوند است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *