25 سپتامبر

هزینه کردن برای اربعین، خرج کردن برای اعتلای اسلام است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛   آیت الله حسینی مازندارانی رئیس حوزه علمیه امام حسین(ع) در گفت‌وگو با تهران نیوز، با اشاره به صحبت‌های اخیر نجفی شهردار تهران مبنی بر کاهش بودجه اربعین گفت: ما هر چه داریم از امام حسین(ع) است، اگر حضرت عبدالله (ع) قیام نمی‌کرد و به شهادت نمی‌رسید، مسجدی نبود، مراسمی برگزار نمی‌شد و در کل اسلامی نبود.

آیت الله مازندارنی با بیان اینکه امام حسین(ع) قیام کرد تا اسلام را زنده نگه دارد افزود: در روایات و احادیث تاکید زیادی بر ارج نهادن به مقام امام حسین(ع) شده است تا جایی که زیارت سیدالشهدا(ع) به اندازه زیارت کعبه است.

استاد سطوح عالی حوزه بیان کرد: دلیل اینکه ائمه اطهار(ع) تاکید زیاد به زیارت امام حسین(ع) دارند، به خاطر این است که ما هر چه داریم از این امام بزرگوار است و باید این مسیر را تقویت کنیم.

رئیس حوزه علمیه امام حسین(ع) با اشاره به راهپیمایی اربعین اظهار کرد: ۲۰میلیون جمعیتی که برای زیارت سیدالشهدا(ع) می‌روند برای کوری چشم دشمنان است که بزرگی و عظمت شیعه را می‌رساند.

آیت الله مازندارانی گفت: آیا تا به حال این‌ همه برای زیارت امام حسین(ع) هزینه کردیم، مانده‌ایم؟ پارک‌های میلیاردی ساختیم اما یک مسجد در کنار آن‌ها ایجاد نکردیم.

استاد سطوح عالی حوزه به صحبت‌های اخیر برخی از مسئولان مبنی بر اینکه باید مقداری از هزینه اربعین خرج تهران شود اذعان داشت: تهران سر جای خودش، اربعین حسینی هم جای خودش، هزینه کردن برای امام حسین(ع) برکت دارد و اگر نیت برای رضای خدا باشد، خدا هم کمک می‌کند.

آیت الله مازندارنی بیان کرد: ما اگر اصحاب امام حسین(ع) نیستیم، حداقل می‌توانیم یک قدم برای این حرکت بزرگ برداریم و این هزینه کردن‌ها و کارهای که انجام می‌دهیم به نفع اسلام و تشیع است.

رئیس حوزه علمیه امام حسین(ع) اظهار کرد: بارها دیدیم یک میدان را چندین بار خراب می‌کنند و می‌سازند، چرا این بودجه را حیف و میل می‌کنند و میلیاردها هزینه می‌شود، اما زمانی که به امام حسین(ع) می‌رسد این رفتارها را نشان می‌دهند و زورشان می‌آید.

این مدرس عالی حوزه با بیان اینکه بیت المال را بی‌ثمر مصرف می‌کنند، یادآور شد: اگر امسال بودجه را کم کنند سال آینده کمتر می‌کنند، ما هر چه هزینه برای امام حسین(ع) بکنیم برای اعتلای اسلام خرج کردیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *