21 دسامبر

هسته قرآنی در تمامی پایگاه‌های مقاومت گالیکش شکل‌گرفته / بسیجی در یکدست قرآن و در دست دیگرش سلاح دارد + تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نیلکوه مسئول تعلیم و تربیت بسیج سپاه گالیکش در این آیین ضمن تبریک به مناسبت هفته قرآن به مباحث قرآنی پرداخت و گفت: در بعد برنامه‌های تربیتی بسیج حدود ۲۷۰ حلقه تربیتی در حوزه‌های مقاومت محلات و اقشار دانش‌آموزی شهرستان دارد که به‌طور ویژه به مباحث قرآنی و تربیتی می‌پردازند.

nilkooh2796 1

حجت‌الاسلام محمدرضا جاهدی خاطرنشان کرد: مباحث قرآنی به‌طور ویژه توسط سپاه شهرستان در حال پیگیری است و در تمام پایگاه‌های مقاومت یک هسته‌ی قرآنی شکل‌گرفته و یک مربی قرآنی آموزش‌دیده است.

وی ضمن دعوت از مردم و بسیجیان؛ خواستار شرکت در کلاس‌های تخصصی قرآنی بسیج شد و افزود: هدف ما این است که بتوانیم مردم را با قرآن بیشتر آشنا کنیم.

مسئول تعلیم و تربیت بسیج سپاه گالیکش خاطرنشان کرد: انقلابی که حضرت امام (ره) با کمک مردم زمینه‌سازی و پایه‌ریزی کردند و به پیروزی رساندند نه‌تنها ظلم و ستم حکومت شاهنشاهی را به دنیا نشان داد؛ بخش اعظم این انقلاب برای واردکردن قرآن به زندگی مردم و تشکیل یک جامعه اسلامی بود. مردم باید با قرآن کریم و عترت آشنا شوند، ولی ما متأسفانه مکان‌هایی که دقیقاً به کلاس‌های تخصصی بپردازند نداریم.

وی با یادآوری فرهنگ ایثار و شهادت افزود: شهدای ما برای عظمت قرآن کریم، مسیر و راه اهل‌بیت و قیام امام حسین (ع) به نبرد و دفاع پرداختند و هشت سال جنگ تحمیلی را در سخت‌ترین شرایط و لحظه‌های مختلف گذراندند تا بتوانیم با امنیت و آرامش محافل انس با قرآن را در زندگی مردم جاری بکنیم.

جاهدی هدف امام خمینی (ره) را در این مورد، درک درست از قرآن و عترت برشمرد تا از طریق آن فرهنگ مهدویت و عاشورا را به سراسر عالم معرفی کنیم.

وی بابیان اینکه بسیجی در یکدست خود قرآن و در دست دیگرش سلاح دارد فرمود: قرآن باید اساس فعالیت‌های بسیج قرار بگیرد و بسیج فقط از این طریق است که می‌تواند قرآن را وارد زندگی مردم کند.

مسئول تعلیم و تربیت بسیج سپاه گالیکش با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در این مورد گفت: عرصه‌ی فعالیت بسیج بر همین اساس است و الگوی این اساس امام علی (ع) است، لذا از عمل به محتوای قرآن غافل نشویم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مباحث قرآنی و کار کردن در بسیج به یک مدیریت جهادی نیاز دارد که همه‌ی ما مردم و بسیجیان باید این کار را بسیجی وار در مسیر رشد و تعالی فرهنگ قرآنی انجام دهیم.

این آیین با سخنرانی حجت الاسلام جاهدی پیش از خطبه های نماز جمعه اغاز و با تجلیل نفرات برتر قرآنی در بین صلاتین به پایان رسید.

nilkooh2796 1

nilkooh2796 1

nilkooh2796 1

nilkooh2796 1

nilkooh2796 1

nilkooh2796 1

nilkooh2796 1

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *