21 سپتامبر

هشتمین دوره آزمون سراسری ترنم وحی اجرا می شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیر روابط عمومی موسسه مهد قرآن کشور در گفتگو با چشمه سار از برگزاری هشتمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم به عنوان رخداد قرآنی بزرگ در کشور یاد و اظهار کرد: ۱۸۰ حافظ کل قرآن کریم از اعضای موسسات مهد قرآن های سراسر کشور در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند.

سلمان ماهینی با اعلام این که از ۱۸ استان در این آزمون شرکت کرده اند گفت: برگزاری همایش ستادی تخصصی و آموزشی مدیران مهدهای قرآن کریم سراسر کشور، محفل انس با قرآن با حضور اساتید و حافظان، کل اجرای برنامه تجویدالصلوه ویژه ائمه جماعت گلپایگان و کارگاه های آموزشی از برنامه های در حال اجرا در این دوره از مسابقات است.

وی افزود: آزمون های شفاهی و کتبی با نظارت و داوری اعضای هیئت علمی و اساتید بین المللی چون شهریار پرهیزکار، محمد حسن سعیدیان و سید مهدی سیف برگزار می شود.

مدیر روابط عمومی موسسه مهد قران کشور هم چنین از برگزاری آیین اختتامیه این دوره از مسابقات در اداره فرهنگ و ارشاد گلپایگان در روز جمعه خبر داد و افزود: از مهم ترین برنامه هایی که در آیین اختتامیه اجرا خواهد شد قرائت پیام آیت اله صافی گلپایگانی به آزمون حفظ کل قرآن کریم موسسه مهد قران کشورو سخنرانی مسوول دفتر رهبرانقلاب آیت اله محمدی گلپاگیانی است.

وی اضافه کرد: در مرحله استانی ۳۰۹ نفر در آزمون شرکت کردند که ۱۸۰ نفر موفق راهیابی به مرحله کشوری شدند و در صورت کسب امتیاز حد نصاب در این مرحله موفق به اخذ گواهینامه حفظ کل قرآن کریم خواهند شد.

ماهینی با تاکید بر اهداف برگزاری این آزمون کشوری تصریح کرد: تشکیل مجمع حافظان قران کریم و ارزیابی آموزش های صورت گرفته در مهدهای قرآن از اهداف برگزاری آزمون سراسری ترنم وحی بوده است.

هشتمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن کریم به همراه ترجمه و تدبر با عنوان ترنم وحی از ۱۷ لغایت ۱۹ شهریور به میزبانی شهرستان های خوانسار و گلپایگان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *