7 جولای

هشتم شوال، سند مظلومیت شیعه و توحش وهابیت است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافذ آنلاین، حجت الاسلام شیرزاد حسنی امام جماعت ابوموسی گفت: هشتم شوال، سالروز ویران کردن بقیع و تخریب قبور ائمه(ع) توسط فرقه جعلی، متعصب، ضاله و تندروی وهابیت است؛ حادثه‌ای که سندی بزرگ بر مظلومیت شیعه محسوب می‌ شود.

امام جماعت ابوموسی اظهار کرد: روز هشتم شوّال تلخ ترین روز شیعیان بلکه مسلمین در قرن چهاردهم هجری بود، چرا که در چنین روزی علاوه بر تخریب قبور هزاران نفر از یاران پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع)، مرقد و بارگاه چهار امام معصوم(ع) به صورت وحشیانه به دست وهابیون کوردل و بی‌ خرد ویران گردید.

حسنی افزود: نخستین تخریب قبور ائمه اطهار(ع) به دست وهابیون در سال ۱۲۲۰ه.ق رخ داد که شیعیان با امکانات خود بقیع را بازسازی کردند اما وهابیون در ۸ شوال ۱۳۴۴ بقیع را ویران نمودند و سندی دیگر در کارنامه سیاه خود به ثبت رساندند.

وی عنوان کرد: تخریب قبرستان بقیع، سند تاریخی دیگری از جنایات جریان تکفیری وهابی است و گواه بر دشمنی وهابیت با رسول اکرم(ص) می باشد.

امام جماعت ابوموسی ابراز داشت: حرکت وهابی‌ ها در ویرانی بقیع ناشی از کج فهمی‌ ها و نا آگاهی است؛ آن گونه که وهابیت در تاریخ اسلام جنایات دیگری را نیز رقم زده و امروز نیز در کشورهای اسلامی از جمله سوریه، عراق و … دست به جنایات شنیعی زده و می‌ زنند.

حسنی تصریح کرد: وهابیت فرقه ‌ای جعلی است که در قرن هجدهم با حمایت استکبار برای تفرقه و اختلاف‌ افکنی بین مسلمانان به وجود آمد و با ارائه چهره ‌ای خشن و تکفیری به زدودن ارزش‌های والای اسلام و چهره مهر و رحمت دین الهی پیامبر‌(ص) پرداخته و با تخریب آثار مهم و تاریخی اسلام خسارات عظیم و غیرقابل جبران به بار ‌آوردند.

وی گفت: وهابیت که گرفتار آفت بزرگ و خطرناک تندروی‌، کج‌ روی‌ ها و برداشت ‌های غلط و خود ساخته هستند با تخریب بقیع، سند توحش خود و مظلومیت شیعه را امضا کرده و امروز این فرقه انحرافی با کشتار بی گناهان، کارنامه سیاه دیگری را تثبیت کرده ‌اند.

حسنی افزود: وهابیت که جنبشی مذهبی در عربستان است توسط محمد ابن عبدالوهاب بنیان‌گذاری شد و مورد قبول خاندان سعودی قرار گرفت.

امام جماعت ابوموسی اظهار کرد: در فضیلت بقیع احادیث و روایات متعددى از پیامبراکرم(ص) نقل گردیده است؛ از جمله اینکه در حدیثى فرمودند:‌« از بقیع هفتاد هزار نفر که صورتشان مانند ماه شب چهارده است محشور خواهند شد و بدون حساب وارد بهشت مى‌شوند.»

حسنی خاطر نشان کرد: چهار امام معصوم حضرت امام حسن مجتبی(ع)، امام زین العابدین(ع)، امام محمد باقر(ع) و امام صادق(ع) به همراه برخی از کشته‌ شدگان جنگ احد، ابراهیم فرزند پیامبر(ص)، تعدادی از زنان پیامبر(ص)، عباس عموی رسول الله، فاطمه بنت اسد مادر امام علی(ع)، ام البنین مادر ابوالفضل العباس و جمعی از بزرگان اسلام در این فبرستان مدفون هستند.

انتهای پیام/
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *