11 دسامبر

واقعه غدیر مظلوم واقع شده است/تبیین غدیر اقتدار شیعه را به نمایش می‌گذارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مریم زندی، معاون پژوهشی مؤسسه غدیرشناسی ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اعظم (ص) پیامبر مهربانی‌ها، درباره معاونت پژوهش در مؤسسه غدیر شناسی ضمن ارائه توضیحاتی درباره فعالیت های پژوهشی مؤسسه، انجام پژوهش را از گامهای اساسی جهت نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه یک جامعه دانست و اضافه کرد: استقلال هر جامعه بر تحقیق و پژوهش ،تولید علم و افزایش دانش بشری استواراست.

وی در موسسه غدیرشناسی با اشاره به اهمیت موضوع غدیر و ولایت و با در نظر گرفتن مظلومیت این واقعه در بین مسلمین، عنوان کرد: موسسه غدیرشناسی چندین سال است به صورت جدی و منظم، کارگاه هایی را در سراسر کشور برگزار می‌کند.

زندی در ادامه با اشاره به فعالیت های معاونت پژوهش این موسسه تصریح کرد: با در نظر گرفتن هجمه های موجود در جامعه وتلاش برای از بین رفتن وحدت بین شیعه و سنی ، انجام امور پژوهشی متناسب با فضای کارگاه ها و شرایط موجود در جهت وحدت بشتر شیعه و سنی پرداخته می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث ولایت امیرالمؤمنین (ع) و اثبات این مسئله با کمک از بحث غدیر اشاره کرد و گفت: این بحث مهم نیازمند به توجه و ظرافت ویژه ای است و از آنجایی که مخاطب این کارگاه­ها هموطنان  اهل سنت نیز هستند: تمام همت ما در احترام به عقاید این طیف گرانقدر در آموزش و پژوهش، در نظر گرفته می­شود.

زندی در ادامه مهمترین فعالیت های بخش پژوهش مؤسسه را به صورت تیتروار به شرح زیر بیان کرد: الف- انجام مطالعات مربوط به امر پژوهش و تولید دانش‌های اسلامی و علی الخصوص در امر ولایت و غدیرپژوهی ب-انجام مطالعات بنیادی، راهبردی و مطالعات کاربردی فرابخشی مورد نیاز معاونت پژوهشی ج-تدوین سند راهبردی نظام جامع علمی ـ پژوهشی مؤسسه غدیرشناسی.

وی مهمترین برنامه های آینده معاونت پژوهش موسسه غدیرشناسی را ایجاد و راه‌اندازی شبکه پرسش و پاسخ مسایل اعتقادی و ایجاد پایگاه علمی مستدل و قوی برای پاسخگویی به شبهات تخصصی در امر ولایت و غدیر دانستند و همچنین از ارائه طرح هایی به سازمان صداوسیما در زمینه تهیه مطالب مناسب صوتی و تصویری در پاسخگویی به هجمه های اعتقادی، در آینده نزدیک خبر داد.

زندی در زمینه تعامل با سایر نهادها عنوان کرد: توجه به فراگیر بودن امر آموزش به واسطه کارگاه­های غدیرپژوهی در کل کشور ما در ارتباط با سازمان‌ها و نهادهای گسترده­‌ای از قبیل آموزش و پرورش، دانشگاه ها و… هستیم و در آینده نزدیک تعاملات به صورت نزدیک تر و گسترده تر خواهد شد.

معاون پژوهشی موسسه غدیرشناسی آرزوی امیدواری کرد: با استمداد و مدد امیرالمؤمنین و با حمایت مسئولین بتوانیم موضوع غدیر و بحث ولایت امیرالمؤمنین را در بین همۀ کشورهای اسلامی گسترش دهیم و این بحث را از غربت درآورده و گَرد مرور زمان و فراموشی را بزدایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *