14 اکتبر

واقعۀ عاشورا تا قیامت ماندگار خواهد بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از قابوس نامه، آخوند عبدالباسط نوریزاد با اشاره به اینکه علت ماندگاری واقعه عاشورا،اظهار کرد: این واقعه به ما آرمانهای بزرگی را می آموزد و درس می دهد که چگونه در دنیا زندگی کنیم تا در پیشگاه خداوند سرافراز باشیم.

وی با تاکید بر اینکه همه باید اصول و اخلاق عاشورایی داشته باشیم، گفت: امام حسین(ع) در مقابل ظلم ایستادگی کرد و تابع ظلم و ظالمان وقت نشد.

نهضت عاشورا درس و عبرت بزرگی برای مسئولین است

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه امام حسین (ع) راه و شریعت جد بزرگوارش را ادامه داد و با ظلم و ستم مبارزه کرد، افزود: امام حسین(ع) تصمیم گرفت در مقابل ظلم ایستادگی کند و امت اسلامی را به مکارم اخلاق دعوت کرد؛ اینها همه عبرتها و درسهای بزرگی است برای ما.

آخوند نوریزاد با اشاره به اینکه طبق روایت اهل سنت،بودند افرادی که ایمانشان تزلزل پیدا کرد و به خاطر دنیا از کنار حضرت دور شدند،افزود: خیلی ها به ایشان پیشنهاد دادند که جنگ نکنیم و مصالحه کنیم، ولی ایشان هیچ گاه زیر بار ظلم نرفت و صلح با دشمنان را طبق رفتار جدشان که با جهل و کفر و بت پرستی مبارزه می کردند نپذیرفتند.

وی افزود: نظامی که در دنیای اسلام حرفهایی برای گفتن دارد و تنها نظامی که در جهان اسلام به کتاب و سنت پیامبر و روایت اهل بیت (ع) متسمک می شود قطعا دشمنان زیادی هم دارد که تاریخ هم این را نشان می دهد همانطور که از زمان پیامبر(ص) تا عصر حاضر افرادی که در مسیر اسلام بودند دشمنان بسیاری داشتند.

عاشورایی باشیم، حسینی زندگی کنیم، عزت و سربلندی از آن ما خواهد بود

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس توصیه کرد: اگر همه عاشورایی باشیم و همه حسینی زندگی کنیم و نهضت عاشورا را اسوه و الگوی خودمان قرار دهیم هم در دنیا و آخرت، عزت و سربلندی از آن ما خواهد بود.

بیزاری از پذیرفتن ظلم و ستم؛ درس بزرگ عاشوراست

“هیهات من الذله” شعار دیگر عاشورا بود که آخوند نوریزاد به تشریح آن پرداخت و تصریح کرد: امام حسین(ع) از ذلت و خواری بیزاری می جست و زیر بار ستم و ظلم نرفت و این درس بزرگ عاشوراست.

امام جمعه اهل سنت با تاکید بر اینکه نهضت عاشورا را باید سرلوحۀ کار خود قرار دهیم، افزود: افتخار می کنیم که خداوند ما را از محبان اهل بیت(ع) قرار داده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *