21 دسامبر

ورود امام حسن عسکری(ع) به گرگان از نظر تاریخی و روایی اثبات شده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پاسرو؛ حجت الاسلام اسفندیاری، مسئول مرکز امامت گرگان در گفت و گو با این پایگاه خبری تحلیلی در آستانه سوم ربیع الثانی، روز ورود امام حسن عسکری(ع) به این شهر گفت:بحث تاریخی ورود امام حسن عسکری(ع) به شهر گرگان فعلی مورد تائید بزرگانی همچون علامه عسکری و شیخ جعفر سبحانی است.

ورود امام حسن عسکری(ع) به گرگان از نظر تاریخی و روایی اثبات شده است

وی تأکید کرد: بزرگانی دیگری هم البته در این قضیه مستنداتی ارائه کردند و ورود امام حسن عسکری(ع) به گرگان اثبات شده است، در محله سبز مشهد گرگان امام در سال ۲۵۵ هجری قمری طی الارض کرده و به منزل یک شخصی آمدند که هم اکنون آن منزل تبدیل به مسجد شده است این از نظر تاریخی و روایی اثبات شده است و بزرگانی در تاریخ این را اثبات کرده اند.

مسئول مرکز امامت گرگان متذکر شد: مهم این است که امام حسن عسکری(ع) در کل دنیا یک مقبره دارند در منزل ایشان در سامرا و یک قدمگاه دارند در گرگان و دیگر اثری در نقطه ی دیگری از این امام همام وجود ندارد.

حجت الاسلام اسفندیاری با اشاره به طی الارض کردن دیگر امامان معصوم(ع)، گفت: در اسناد تاریخی با تائید روایات، طی الارض اثبات شده است ما نمی توانیم بگوییم از امام قبل برای امام بعد روایتی بیان شده است، بعد از امام حسن عسکری(ع) امام عصر(عج) هستند لذا از امام دیگری طی الارض امام یازدهم به گرگان روایت نشده است اما بزرگان و مورخینی از شیعه به لحاظ تاریخی این را اثبات کرده اند.

روز سوم ربیع الثانی باید ملی و جهانی بشود

وی تصریح کرد: به معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان و فرمانده سپاه گرگان و چند تن از اساتید دانشگاهی پیشنهاد داده ام که سوم ربیع الثانی را ملی و جهانی کنید تنها ورود امام حسن عسکری(ع) در جهان به گرگان است، ایشان پدر حتمی امام عصر(عج) هستند بد است که برای این واقعه عظیم کاری انجام ندهیم لذا این روز باید ثبت ملی شود.

مسئول مرکز امامت گرگان خاطرنشان کرد: آیت الله حسینی گرگانی که در باب امامزاده ها کتاب دارند و اساتید تاریخ، قدمگاه امام حسن عسکری(ع) در گرگان را اثبات می کنند ضمن اینکه دلیل حضور و آثار حضور ایشان نیز به تفصیل بیان شده است.

ورود امام حسن عسکری(ع) به گرگان باید در تقویم ها گنجانده شود

حجت الاسلام اسفندیاری در پایان با اشاره به همت سپاه گرگان برای شناساندن این روز به عموم مردم، از آنان قدردانی و ابراز کرد: حاضریم مجمعی از طلبه ها تشیل دهیم و در سوم ربیع الثانی بیانیه ای صادر شود تا مجلس و شورای فرهنگی کشور این روز را در تقویم ها بگنجانند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *