19 ژانویه

وقتی ژن خوب مادربزرگ اردکانی نوادگانش را حافظ قرآن می کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اردکان گویا؛ کمتر کسی است که در حاجی اباد پیرزن محجوب و خوش قلب و همسر دوست داشتنی عمو سید را نشناسد، معصومه یا همان فاطمه خانم مرادی،مادری مهربان و رنج کشیده که حالا در کلاس سوادآموزی شرکت می کند و با عشق درس میخواند.

مادربزرگی که عشق او به قرآن نه تنها مسیر زندگی خودش، بلکه نوادگانش را قرآنی کرده است.

فاطمه مرادی در خصوص وضع زندگیش گفت: این روزها با کشاورزی و دامداری روزگار می گذرانم و دلم با قرآن و عبادت خداوند خوش است، خدا را شکر می کنم که خداوند فرزندان سالمی به من داده است و من نیز توانسته ام وظیفه همسری و مادری خود را به خوبی انجام دهم.

وی افزود: من هفت فرزند؛ چهار پسر و سه دختر دارم که هر سه دخترم در سن سیزده سالگی حافظ کل قرآن شدند و پسرانم نیز چند جزء قرآن را حفظ و قاری آن هستند.

این پیرزن روستایی ادامه داد: از زمان کودکی قرآن با زندگی ما مانوس بود و یادگیری آن از واجبات زندگی ما به شمار می رفت، من نیز مانند دیگر کودکان در آن دوران روخوانی قرآن به روش هجی را در محضر مرحوم شیخ میرزا علی محمد ثقفی و روانخوانی را نیز نزد یکی از مربیان قرآن آموختم.

فاطمه خانم اظهار داشت: در حال حاضر نیز چند سوره از قرآن، دعای توسل، عهد، زیارت عاشورا را از حفظ هستم و خدارا شکر نماز شب و نماز امام زمانم ترک نشده است.نزدیکی خانه ام به مسجد باعث شده است تا همیشه قبل از نماز در مسجد حضور پیدا کنم و نماز را به جماعت بخوانم.

وی با ابراز گلایه از مسئولین گفت: دختران این آبادی و همچینین دختران خودم با این که در المپیاد علمی مقام آورده اند به علت نبود امکانات نتوانسته اند ادامه تحصیل بدهند. من خانه قدیمی داشتم که مهریه ام بود و آن را برای ایجاد کانون قرآن وقف کرده ام که امیدوارم باقیات صالحاتم باشد.

این مادربزرگ خوش سخن ادامه داد: یکی از نوهایم حافظ کل قرآن است و توانست با مدرک فوق دیپلم، به مدرک لیسانس علوم قرانی از دانشگاه قم ارتقا پیدا کند و نوه دیگرم سیدعلی آقا نیز دو سال است که در مدرسه علمیه شهیدین قم که مخصوص نخبگان علوم دینی است درس طلبگی را آغاز کرده است.

آنچه که امروز فاطمه خانم را از سایرین این روستای کوچک متمایز کرده نور قرآن و علاقه شدید به قران آموزیست که میگویند در ماه رمضان هر روز سه بار جزءخوانی می کند و می توان گفت که قرآن نه تنها در پوست و خون خودش بلکه در نوادگانش نیز جاری است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *