6 فوریه

ولایت پذیری و صبوری از برجسته ترین ویژگی های فاطمه زهرا(س) است/ این بانوی بزرگوار عصاره فضایل اخلاقی اسلام است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از تفتان ما، حجت الاسلام سید محمد مومن زاده در مراسم عزاداری ایام فاطمیه در شهرستان خاش، با بیان اینکه  حضرت فاطمه زهرا(س) از برترین زنان عالم است، اظهار کرد: این بانوی بزرگ اسلام از ابتدای خلقت تا انتهای خلقت بهترین زن است و بانوان باید سیره و زندگانی این بانو را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه ولایت پذیری و ولایت مداری یکی از برجسته ترین ویژگی های فاطمه(س) است، تصریح کرد: حضرت فاطمه(س) جان خویش را فدای جریان ولایت کرد و در دفاع این جریان از هیچ کوششی دریغ نکردند.

حجت الاسلام مومن زاده گفت: بزرگداشت حضرت فاطمه زهرا(س)، بزرگداشت مام انبیا است و لذا برگزاری اینگونه مراسمات باشکوه بر همه واجب است و باید این مراسم متناسب با شان و منزلت این بانوی بزرگوار برگزار شود.
 


 

وی با بیان اینکه یکی از علل پیروزی انقلاب برکت نام فاطمه(س) و فرزندان این بانوی بزرگ است، خاطرنشان کرد:حضرت فاطمه(س) مظهر دین، اسوه تقوی، سرور زنان جهان و الگوی عفت و فضیلت بود و زندگی آن حضرت برای قرون و اعصار متمادی، الگویی ارزنده و پر ارزش برای زنان مومن و خداجو است که با گذشت زمان نیز بر شکوه و عظمت آن افزوده شده است.

بانوان جامعه باید حضرت فاطمه(س) را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند
امام جمعه شهرستان خاش نیز در ادامه این مراسم، اظهار کرد: بانوان جامعه باید حضرت فاطمه  زهرا(س) را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند و امروز دفاع از ولایت‌ فقیه و پیروی از انقلاب بر همه واجب است.

حجت الاسلام غلامرضا دهقان ادامه داد: اگر آن روز حضرت فاطمه(س) آن‌گونه از ولایت دفاع کرد ما هم باید راه این بانوی بزرگ را ادامه دهیم و امروز مدافع ولایت و رهبری باشیم.
 


 

وی با بیان اینکه صبوری و مقاومت حضرت زهرا(س) بهترین درس برای همه جهانیان است، خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه(س) الگوی مناسب رعایت تقوای الهی  است و لذا روش زندگانی این بانوی بزرگ، بهترین الگو برای جامعه بشری است و آن حضرت زهرا(س) همه زندگی خود را در مسیر جلب رضایت الهی سپری کرد.

حجت الاسلام دهقان اظهار کرد: حضرت فاطمه(س) و امام علی(ع) با سبک زندگی خود اقتصاد مقاومتی را نیز یاد داده اند و به همین دلیل رهبر انقلاب اسلامی تاکید دارند و از ما می خواهند با گام برداشتن به طرف اقتصاد مقاومتی روی پای خود بایستیم.

در ادامه این مراسم مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در وصف شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) به مداحی پرداخت.
 


 

همچنین براساس گزارش های خبرنگاران تفتان ما، آیین های مشابهی نیز در مساجد جامع، حسینیه صاحب الزمان(عج)، مسجد فاطمه الزهرا(س) منازل سازمانی ارتش، مسجد علی ابن ابیطالب(ع) روستای افتخارآباد و منازل شخصی شهرستان خاش با حضور گسترده و با شکوه عزاداران حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *