14 آگوست

ویژه برنامه‌های روز زیارتی امام رضا(ع) در حرم رضوی تشریح شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به‌نقل از صبح توس، حجت‌الاسلام سیدجلال حسینی اظهار داشت: مراسم ویژه روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) روز چهارشنبه ۲۵ مردادماه مصادف با ۲۳ ذی‎ القعده از ساعت ۱۷ تا ۱۹:۳۰ در صحن‌ جامع رضوی بر پا می‎شود.

حسینی با اشاره به آثار زیارت امام رضا(ع) گفت: زیارت این امام همام آثار بسیار زیادی بر زندگی مردم دارد، با حضور در کنار بارگاه ایشان تمام غم و اندوه از وجود انسان زدوده می‌شود، بنابراین باید در راستای ارتقای معرفت زائران، ظرفیت‌سازی شود.

وی با اشاره به برنامه‌های آستان قدس رضوی در روز ۲۳ ذی‎القعده، گفت: ویژه برنامه های روز زیارتی امام هشتم(ع) از ساعت ۱۷ در صحن جامع رضوی با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز می شود و پس از آن حجت‌الاسلام و‌المسلمین علیرضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی می‎پردازد.

وی افزود: در ادامه این مراسم محمد رضا طاهری، مداح اهل بیت(ع) به مرثیه‌سرایی خواهد پرداخت و پس از آن زیارت جامعه کبیره قرائت می‌شود.

حسینی با بیان اینکه همه ‌سال در حرم مطهر برنامه ویژه‌ای در این روز برگزار می‌شود، تصریح کرد: در روز ۲۳ ذی‌القعده به زیارت حضرت رضا(ع) از نزدیک و دور تاکید شده و همچنین بنا به روایتی شهادت حضرت رضا(ع) در این روز واقع شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *