13 جولای

پاسخ حجت‌الاسلام ماندگاری به مخالفین سرمایه‌گذاری برای ساخت حرم اهل بیت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشجو خبر به مناسبت سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع اظهار داشت: دشمنان اسلام قصد زدن ریشه توحید، نبوت، امامت و ولایت، قرآن و عترت را دارند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: دشمنان ما می‌دانند که اعتقاد به توحید، قرآن و محبت اهل بیت (ع) امری فطری است و نمی‌توانند اساس توحید را نابود کنند، بنابراین با غیض و غضب دست به کارهای وهمی می‌زنند و آبروی خودشان را می‌برند.

وی تخریب حرم ائمه بقیع را یک نمونه از این اقدامات جاهلانه و احمقانه دانست و تصریح کرد: آن‌ها می‌دانند که محبت وجود مقدس حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) در دل‌ها فطری است. آن‌ها نمی‌دانند که تخریب ائمه بقیع تخریب فطرت و اصالت انسان‌هاست.

حجت‌الاسلام ماندگاری افزود: دشمنان اسلام حتی نمی‌فهمند که قبور ائمه بقیع اگر یک اثر دینی و اعتقادی هم نباشد، به عنوان یک آثار باستانی در کشور حجاز شناخته می‌شود که متاسفانه به این منطق هم پایبند نبودند.

وی در ادامه تاکید کرد: به هر میزان که به ساحت مقدس اهل بیت (ع) جسارت بیشتری کنند، علاقه و شدت گرایش آزادگان دنیا به این بزرگواران بیشتر می‌شود. مردم نه تنها کار کیثف وهایبت مبنی بر تخریب بهشت بقیع را تایید نمی‌کنند،‌ بلکه آرزوی نابودی آن‌ها و فرج حضرت ولی‌عصر (ع) را نیز دارند.

این شاگرد مکتب امام صادق (ع) عنوان کرد: امیدوارم که حضرت ظهور کنند و به کمک مردم حرم ائمه بقیع را بازسازی و دوباره شعائر الهی را تعظیم کنند چرا که حرم اهل بیت (ع) جزو شعائر الهی است.

حجت‌الاسلام ماندگاری در بخش دیگری از سخنانش در جواب افرادی که با هزینه‌های زیاد ساخت حرم اهل بیت (ع) مخالف هستند عنوان کرد: از این افراد می‌پرسم که چرا در دانشگاه‌ها و درمانگاه‌ها به این میزان هزینه می‌کنیم؟ هیچ انسان عاقلی نمی‌پرسد که چرا برای دانشگاه‌ها و درمانگاه‌ها هزینه‌های گزاف می‌شود چرا که دانشگاه‌ها برای رشد علمی جامعه و درمانگاه‌ها برای درمان درد مردم موثر هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حرم اهل بیت (ع) نیز طبق فرمایشات حضرت هادی (ع) در زیارت جامعه کبیره هم دانشگاه و هم درمانگاه هستند. باید در جهت آبادانی ظاهری و معنوی حرم امامان معصوم (ع) قدم برداریم و آن‌ها را به مراکز کسب معارف و حل مشکلات تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *